Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2021, 08:57

Premiera It Takes Two - świetnej gry kooperacyjnej od twórców A Way Out

Dziś odbędzie się premiera It Takes Two, czyli kolejnej produkcji opracowanej przez twórców A Way Out – studio Hazelight. Tytuł będzie dostępny na pecetach i konsolach obecnej i poprzedniej generacji.

W SKRÓCIE:

 1. dziś premiera It Takes Two – kolejnego tytułu twórców A Way Out;
 2. gra będzie dostępna na PC (Origin i Steam – 179,90 zł), PS4, PS5 (169 zł) oraz Xboksie Series X / S (179,99 zł).

Dziś na rynku zadebiutuje It Takes Two – nowa gra kooperacyjna od studia Hazelight, czyli twórców świetnego A Way Out. Produkcja jest dostępna na pecetach (na Steamie i Originie w cenie 179,90 złotego) a także konsolach PlayStation 4, PlayStation 5 (za 169 złotych), Xbox One i Xbox Series X / S (za 179,99 złotego).

Warto też przypomnieć bardzo entuzjastyczne recenzje omawianego dzieła, które zdaniem wielu ekspertów jest jedną z najlepszych produkcji kooperacyjnych na rynku. W naszym teście gra uzyskała wysoką notę 8/10. Krzysztof „Draug” Mysiak docenił różnorodność scenerii, projekty poziomów i ciekawą, różnorodną mechanikę rozgrywki, ale ponarzekał nieco na niezbyt udany wątek fabularny.

Podsumujmy. It Takes Two jest grą bardzo dobrą – bez mała znakomitą, a jednak gorące jej polecenie paradoksalnie nastręcza mi drobnych trudności. Na pewno zawiedzeni nie będą miłośnicy platformówek 3D – to godny reprezentant gatunku, który może śmiało spoglądać w oczy każdemu rywalowi. Jeszcze lepiej będą bawić się entuzjaści pomysłowych kooperacyjnych szaleństw – na tym polu mało kto może równać się ze studiem Hazelight.

Przestrzegam jednak wspomnianych już fanów Josefa Faresa, którzy szukaliby tutaj wzruszeń i innych silnych emocji, bo w omawianej grze takowych nie znajdą. Najwyżej kilka miłych momentów spod znaku: „Oooch, jakie to słodkie” albo „Spójrz, kochanie, mają tak jak my”. Wypada uznać to za rozczarowanie w odniesieniu do gry, o której twórcy w sklepowym opisie śmiało donoszą, że „w metaforyczny sposób łączy sferę rozgrywki z narracją, przesuwając granice interaktywnych historii”. Owszem, jak na platformówkę 3D fabuła robi wrażenie bogatej. Ale jak na kontynuatora A Way Out – jest mikra – czytamy w recenzji.

Poniżej przypominamy też wymagania sprzętowe najnowszego tytułu zespołu Hazelight, które na szczęście nie są zbyt wysokie.

It Takes Two – minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i3-2100T / AMD FX 6100
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: GeForce GTX 660 / AMD R7 260x
 4. DirectX: Wersja 11
 5. Miejsce na dysku: 50 GB HDD
 6. System operacyjny: Windows 8.1 / 10 64-bit

It Takes Two – zalecane wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i5 3570K / AMD Ryzen 3 1300x
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta graficzna: GeForce GTX 980 / AMD R9 290x
 4. DirectX: Wersja 11
 5. Miejsce na dysku: 50 GB HDD
 6. System operacyjny: Windows 8.1 / 10 64-bit
 1. Recenzja gry It Takes Two - nowy król kooperacji... ze słabą fabułą
 2. It Takes Two – strona oficjalna