Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2018, 12:57

Iron Harvest na sześciominutowym zapisie rozgrywki

Do sieci trafił sześciominutowy zapis rozgrywki z Iron Harvest, czyli RTS-a studia KING Art Games, którego akcja rozgrywa się w opracowanym przez Jakuba Różalskiego świecie 1920+.

IRON HARVEST W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: KING Art Games
  2. Gatunek: RTS
  3. Platformy: PC, XONE, PS4

Do sieci wyciekł nowy materiał wideo z gry Iron Harvest, czyli strategii czasu rzeczywistego, autorstwa studia KING Art. Games, rozgrywającej się w wykreowanym przez Jakuba Różalskiego uniwersum 1920+. Filmik stanowi trwający ponad sześć minut zapis rozgrywki z jednej z misji. Oglądając go warto pamiętać, że pochodzi on z wersji pre-alfa i deweloperzy nie zamierzali go udostępniać szerokiej publiczności. Zamiast tego został przygotowany z myślą o nadchodzącej zbiórce na Kickstaterze i kanał YouTube Worthplaying publikując ten materiał zrobił to wbrew woli autorów.

To nie pierwszy raz, kiedy mamy okazję obejrzeć Iron Harvest w akcji, ale udostępnione wcześniej materiały były krótkie i niewiele dało się z nich wywnioskować. Najnowszy filmik pozwala więc wreszcie zobaczyć, jak naprawdę będzie wyglądała rozgrywka, umożliwiając nam wyrobienie sobie opinii o kierunku, w którym zmierza ten projekt.

Iron Harvest na sześciominutowym zapisie rozgrywki - ilustracja #1

Oglądając materiał, widać wyraźnie, że projektując rozgrywkę, autorzy inspirowali się serią Company of Heroes, ale obecność mechów oraz innych fantastycznych elementów powinna wyróżnić projekt na tle cyklu studia Relic. Produkcja postawi na taktyczne potyczki z udziałem niewielkich oddziałów, natomiast elementy ekonomiczne odgrywać mają drugorzędną rolę. Dobre wrażenie robi oprawa graficzna, której uroku dodają ciekawie opracowane realia uniwersum 1920+.

Iron Harvest będzie pierwszym RTS-em w dorobku KING Art Games. Studio specjalizuje się w przygodówkach i znane jest głównie z cieszącej się sporym uznaniem wśród fanów tego gatunku serii The Book of Unwritten Tales. Kilka lat temu zespół spróbował jednak sił w kategorii turowych strategii i rezultatem było niezłe Battle Worlds: Kronos. Mamy nadzieję, że kolejne podejście autorów do strategii okaże się jeszcze bardziej udane.

Przypomnijmy, że Iron Harvest zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na razie nie znamy planowanej daty premiery gry.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Iron Harvest – 5 rzeczy, którymi może zaskoczyć RTS z polskimi mechami