Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2017, 20:07

autor: Ender

Into the Breach – nowa gra twórców FTL

Studio Subset Games, odpowiadające za wielokrotne nagradzaną grę FTL: Faster Than Light, przedstawiło nowy projekt, zatytułowany Into the Breach. Produkcja jest minimalistyczną strategią turową, w której gracze bronią ludzkości przed atakiem obcych żyjących głęboko pod powierzchnią planety.

Od premiery wielokrotnie nagradzanego FTL: Faster Than Light minęło blisko pięć lat. Wielu fanów zastanawiało się, czy odpowiadające za grę niezależne studio Subset Games zaskoczy czymś jeszcze graczy i przedstawi światu sequel swojego hitu lub być może kompletnie nowy projekt. Deweloperzy odpowiedzieli dziś na te wątpliwości zapowiadając Into the Breach. Produkcja jest minimalistyczną strategią, w której wcielamy się w dowódcę niewielkich oddziałów mechów, chroniących niedobitki ludzkości przed atakami ze strony obcych gnieżdżących się głęboko pod ziemią. Data premiery gry nie została jeszcze ustalona. Tytuł ukaże się na komputerach PC i najprawdopodobniej także na urządzeniach mobilnych.

Akcja Into the Breach rozgrywa się na niewielkich, losowo generowanych dwumiarowych planszach. Są one przedzielone siatką 64 kwadratowych pól, po których w turach poruszają się nasze siły oraz jednostki przeciwnika. Zadaniem graczy jest obrona cywilnych zabudowań i miast przed atakami obcych. W walce kontrolujemy mechy, które pomiędzy misjami wyposażamy w nowe rodzaje broni. Wybieramy dla nich także pilotów z umiejętnościami mającymi kluczowy wpływ na przebieg bitew. Ze względu na wielkość map misje są dość krótkie, co nie znaczy, że nie będą one stanowić odpowiednio wysokiego wyzwania. Gracze powinni podchodzić do nich jak do zagadek logicznych, posiadających kilka optymalnych rozwiązań. Musimy zwracać uwagę nie tylko na ruchy przeciwnika, ale także układ planszy, wpływający na mobilność mechanicznych podwładnych.

  1. Oficjalna Into the Breach
  2. Into the Breach w serwisie Steam