Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2013, 00:37

autor: sathorn

Intel Extreme Masters Katowice - podsumowanie dnia pierwszego - Polacy walczą!

Pierwszy dzień Intel Extreme Masters Katowice już za nami. Nasi rodacy na własnej ziemi starli się z najlepszymi graczami i drużynami na świecie. Jak sobie poradzili?

Pierwszy dzień Intel Extreme Masters zakończył się. Ostatnie rozgrywki trwały do około godziny 22. W całości zamknięto fazę grupową w Starcrafta II, natomiast w League of Legends zmagania dobiegły końca w grupie A. Co się wydarzyło i jak radzą sobie Polacy?

Taką flagę przygotowali użytkownicy forum Netwars.pl - pierwsza e-sportowa sektorówka w Polsce! - Intel Extreme Masters Katowice - podsumowanie dnia pierwszego - Polacy walczą! - wiadomość - 2013-01-19
Taką flagę przygotowali użytkownicy forum Netwars.pl - pierwsza e-sportowa sektorówka w Polsce!

W Starcrafcie II reprezentacja naszych rodaków była bardzo liczna. Aż sześciu biało-czerwonych walczyło o wejście do fazy pucharowej. Niestety, poza dwoma wybitnymi przedstawicielami naszego kraju, nie udało się przejść dalej żadnemu z Polaków. Przez pewien czas wydawało się, że Łukasz „Tefel” Czarnecki może się okazać czarnym koniem w grupie B, ale do awansu zabrakło mu jednej wygranej. Bardzo słabe występy zaliczyli Tomasz „Tarson” Boroń i Marcin „DieStar” Wieczorek, którzy nie zwyciężyli w żadnym spotkaniu. W fazie grupowej odpadł również Rafał „ParanOid” Kontowicz.

Nieźle, choć bez rewelacji, radzili sobie natomiast Grzegorz „MaNa” Komincz i Artur „Nerchio” Bloch. Co prawda obaj napędzili nam nieco strachu, ale ostatecznie wyszli z grupy. Drugiemu z wymienionych szczególne trudności sprawił Niemiec – Socke, który pokazał się pierwszego dnia zawodów ze świetnej strony. Trochę lepiej było w walce z YoDą, ale Nerchio przegrał 2:1. Reszta spotkań przebiegła po myśli Polaka. MaNa z kolei uległ przed Koreańczykiem – PartinGiem i Hiszpanem – LucifroNem.

Polacy jutrzejszy dzień rozpoczną od wyjątkowo trudnych spotkań. Artur powalczy z Daisym z Korei Południowej. Obok PartinGa jest on typowany jako faworyt turnieju. Grzegorz natomiast stanie przeciwko TLO, który zaskakująco dobrze poradził sobie w grupie A, gdzie zajął drugie miejsce.

W League of Legends mogliśmy dzisiaj obserowować zmagania naszej najlepszej drużyny – MeetYourMakers. Polakom udało się bez większych problemów rozgromić amerykańskie Curse NA. Dosyć dobry mecz, chociaż przegrany, rozegrali z azjatyckim Azubu Blaze – niesamowicie mocną ekipą, która ostatecznie wyszła z grupy z pierwszego miejsca. To dawało nadzieję na korzystny wynik spotkania z Gambit Gaming (ex-Moscow Five). Niestety, Polacy ulegli i tym samym pożegnali się z Intel Extreme Masters Katowice.

Jutro w grupie B o wejście do fazy pucharowej powalczy drugi rodzimy zespół – Absolute Legends. Delikatnie rzecz ujmując, nie są oni uznawani za faworytów. Szczerze powiedziawszy szanse na wyjście z grupy są bliskie zeru. Polacy staną przeciwko zespołom: SK Gaming, fnatic i Azubu Frost. Liczymy na cud.

Polacy z MeetYourMakers wykańczają Curse NA - Intel Extreme Masters Katowice - podsumowanie dnia pierwszego - Polacy walczą! - wiadomość - 2013-01-19
Polacy z MeetYourMakers wykańczają Curse NA

Jeżeli planujecie pojawić się jutro w Spodku, to mądrym pomysłem będzie odpowiednio wczesne zjawienie się przed bramkami. Dzisiaj osoby, które stały w kolejce od godziny 12:00 oczekiwały na wejście niemal do 13:00. Ci, którzy przybyli później w ogóle nie dostali się na teren Intel Extreme Masters. Tłumy były ogromne.

Zawsze pozostaje śledzenie turnieju poprzez ESL.tv.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.