Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 listopada 2022, 13:31

Indianę Jonesa przerosną lata 60.? Harrison Ford komentuje

Harrison Ford zdradził, że w Indianie Jonesie 5 jego bohater będzie czuł się zagubiony. Wiekowy archeolog ma mieć problemy ze znalezieniem swojego miejsca w czasach, które znacznie się zmieniły od okresu jego młodości.

Źródło fot. Indiana Jones i Świątynia Zagłady; reż. Steven Spielberg; Paramount Pictures; 1984
i

Styczniowy numer magazynu Empire ujawnia sporo ciekawych informacji dotyczących nadchodzącej, piątej części przygód Indiany Jonesa. Ze słów Harrisona Forda wynika, że wartka akcja oraz wielka przygoda nie będą jedynymi tematami poruszonymi w wyczekiwanej produkcji. Nie zabraknie miejsca dla bardziej życiowych wątków, między innymi problemów Indiany Jonesa w odnalezieniu się w nowych czasach (via Screen Rant):

[Przedstawiony okres] to czas, do którego [Indy] nie pasuje. To jest czas popkultury, człowieka na księżycu, muzyki. Wszystko się zmieniło. I to znacznie. To jest koniec jego [Indiany Jonesa] kariery akademickiej, co pozostawia go otwartym na nowe możliwości lub awanturnicze przygody.

Wypowiedź Harrisona Forda może sugerować, że czeka nas przygoda także wewnątrz bohatera i odkrycie jego osoby na nowo.

Indiana Jones 5 minimalizuje nowoczesne efekty specjalne

James Mangold nie chce nadużywać CGI i nowoczesnych efektów specjalnych. Indiana Jones powróci do znacznego użycia praktycznych efektów, które były znakiem firmowym oryginalnych części serii. Na planie reżyser podobno powiedział: „Proszę, bez The Volume”, gdy tylko wspominano efekty specjalne.

The Volume to wirtualny plan zdjęciowy, zbudowany z ekranów LED. Takie ściany i sufit otaczają ekipę kręcącą ujęcia. Pozwala to zrezygnować z blue screena lub green screena i na żywo wyświetlać realistyczny obraz.

Pierwsze trzy części Indiany Jonesa wciąż trzymają się bardzo dobrze, między innymi właśnie ze względu na użycie praktycznych efektów specjalnych, co w pewien sposób było spowodowane słabo rozwiniętą technologią. Natomiast czwarta część w oczach niektórych zbyt mocno stawiała na nowoczesne CGI, co zepsuło całe doświadczenie.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej