Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 28 listopada 2022, 12:42

autor: Adrian Werner

Midnight Club 2 naprawione przez fana. Takich gier Rockstar Games dziś brakuje

Fan naprawił najpoważniejsze problemy Midnight Club 2, czyli popularnej przed laty gry wyścigowej studia Rockstar Games.

Źródło fot. Rockstar Games
i

Obecnie studio Rockstar Games kojarzone jest głównie z seriami GTA oraz RDR, ale przeszłość zespołu wypełniona była innymi ciekawymi markami. Wśród nich jest wyścigowa seria Midnight Club. Ma ona do dzisiaj wielu fanów, a jeden z nich postanowił opracować modyfikację, naprawiającą drugą część cyklu.

Mod zatytułowano Drive MCII i jego celem jest gruntowne odświeżenie rozgrywki w Midnight Club II. Zrobiono to na dwa sposoby. Po pierwsze ulepszono model jazdy. Objęło to: zwiększenie realizmu, poprawienie sterowania i większe zróżnicowanie aut.

  1. Drive MCII – pobierz mod z naszego FTP (autor udzielił nam zgody na hostowanie mirrora)

Po drugie naprawiono problemy z kampanią. Midnight Club 2 słynie z niedorzecznego poziomu trudności w tym trybie. Podczas zadań przeszkadzają nam prymitywnie oskryptowane autobusy, zajeżdżające drogę niezależnie od tego, z jaką prędkością pokonywaliśmy trasę. To zostało usunięte przez moda. Zmniejszono również ruch na drogach w niektórych misjach, co także cieszy, gdyż w wielu miejscach czynił on dojechanie do celu niewymiernie trudnym, zwłaszcza gdy musieliśmy jechać pod prąd.

Co ciekawe, modder nie dokonał tego wszystkiego sam. Udało mu się skontaktować z jednym z deweloperów, który brał udział w produkcji Midnight Club II. Udzielił on pomocy przy rozgryzaniu sposobu modyfikowania gry oraz metody na zaimplementowanie potrzebnych poprawek.

Warto na koniec dodać, że aby uruchomić Midnight Club 2 na współczesnych pecetach trzeba skorzystać z Vista Patch. Łatka jest dołączona do archiwum z Drive MCII. Możecie ją również pobrać odrębnie.

  1. Midnight Club II – poradnik do gry