Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2013, 09:44

autor: luckie

Impire – strategia w stylu Dungeon Keeper już w sprzedaży

Impire, nie do końca poważna strategia ekonomiczna a la Dungeon Keeper, znalazła się w sprzedaży. Grę można kupić w wersji elektronicznej na PC w kilku sklepach dystrybucji cyfrowej, w tym na Steamie.

Nie każdy imp zawsze był impem. Bjal-Abaddon, przykładowo, był panem podziemi - Impire – strategia w stylu Dungeon Keeper już w sprzedaży - wiadomość - 2013-02-15
Nie każdy imp zawsze był impem. Bjal-Abaddon, przykładowo, był panem podziemi

Wczoraj do sprzedaży trafił Impire, pecetowa strategia ekonomiczna, pod wieloma względami przypominająca serię Dungeon Keeper. Grę można dostać w różnych sklepach dystrybucji cyfrowej, m.in. Steam, Desura, czy GamersGate (ich pełna lista znajduje się pod tym adresem), w cenie 19,99 euro, czyli około 84 złote.

Za wywołanie Impire z mroków niebytu odpowiada studio Cyanide, znane z takich tytułów jak Gra o Tron, czy Blood Bowl. Dystrybucją produkcji zajmuje się firma Paradox Interactive. Z okazji premiery opublikowano nowy zwiastun Impire:

W Impire pomagamy tytułowemu impowi zbudować demoniczne imperium. Akcja toczy się w znanej z serii Majesty, krainie Ardania, a główny bohater, Bjal-Abaddon, o którego niegdysiejszej wielkości świadczy jedynie imię, zniewolony został przez niezbyt rozgarniętego czarnoksiężnika. Zasady rozgrywki zaczerpnięto z klasycznych strategii ekonomicznych – robudowujemy podziemia, gromadzimy surowce, zbieramy armię demonów i pokonujemy zastępy szlachetnych rycerzy. Oprócz tego grę wzbogacają elementy rozwoju postaci oraz komiczne podejście do tematyki. Rozbudowaną kampanię fabularną da się przejść samemu lub w trybie kooperacji. Dodatkowo przygotowano tryb wieloosobowy, dzięki któremu pokażemy wszystkim znajomym, że imperator jest tylko jeden.