Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Impire (PC)
OkładkaImpire (PC)

Impire PC

Inspirowana serią Dungeon Keeper strategia ekonomiczna z elementami RTS. Gra stworzona została przez francuskie studio Cyanide we współpracy z firmą Paradox Interactive. Akcja Impire osadzona została w krainie Ardania, znanej z serii Majesty.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | RTS

Impire Premiera PC

14lutego2013

producent: Cyanide Studio wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Impire

Diablo III

Dungeon Keeper 2

Dungeons 3

Impire to strategia ekonomiczna wzorowana na serii Dungeon Keeper. Jest to produkcja francuskiego zespołu Cyanide Studios. Grę wydała specjalizująca się w tym gatunku firma Paradox Interactive.

Akcja toczy się w fantastycznej krainie Ardania, znanej z serii Majesty. Bohaterem tej historii jest Baal Abaddon – mały demoniczny imp, który niegdyś był budzącym przerażenie lordem zła, ale potem utracił swoją pozycję. Naszym zadaniem jest umożliwienie mu powrotu do dawnej potęgi. Dokonamy tego przez zarządzanie jego lochami. W ramach tych obowiązków musimy budować nowe pomieszczenia, gromadzić surowce, dbać o podziemną ekonomię, hodować coraz potężniejsze potwory i zastawiać pułapki. Wszystko to po to, aby możliwe było odpieranie ataków szlachetnych krzyżowców walczących w imię dobra i sprawiedliwości.

Wymienione powyżej elementy są praktycznie identyczne z serią Dungeon Keeper, ale Cyanide Studios zaoferowało również zestaw własnych pomysłów. Najważniejszym z nich jest możliwość wysyłania band potworów na powierzchnię w celu łupienia okolicznych wiosek. Ponadto, gra posiada również rozbudowane elementy RPG, pozwalające na rozwój umiejętności Baala Abaddona oraz wyposażanie go w coraz lepsze uzbrojenie i pancerze.

Impire oferuje rozbudowaną kampanię, którą możemy przejść samotnie lub w kooperacji z kolegami. Dostępne są także bardziej tradycyjne tryby multiplayer dla maksymalnie czterech osób.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Impire: Odpowiednia dla każdego wieku.

Impire Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 3.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7