Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release IMGN.pro Press Release 3 marca 2014, 13:42

IMGN.PRO wraz z Wspieram.to pomagają niezależnym developerom

Pilotażowym projektem, nad którym IMGN.PRO obejmie pieczę jest Franko 2 – kontynuacja kultowej bijatyki, wydanej w 1994 roku.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

IMGN.PRO ma przyjemność poinformować o nawiązaniu współpracy z platformą Wspieram.to.

Zgodnie z ustaleniami, kooperacja będzie odbywać się na kilku różnych płaszczyznach, jednak największy nacisk zostanie położony na projekty związane z grami. Ma to na celu pomoc i stworzenie przyjaznego środowiska dla rodzimych twórców gier niezależnych.

Niezależni deweloperzy, którzy zdecydują się umieścić swój projekt na platformie, zyskają nie tylko szansę sfinansowania swojego pomysłu ale także wsparcia biznesowego.

Rozbudowana globalna sieć dystrybucji, którą dysponuje IMGN.PRO, stanie się teraz dostępna dla autorów najciekawszych konceptów. Dzięki temu zdolni twórcy otrzymają możliwość przebicia się i zaistnienia na rynkach, do których dostęp był utrudniony dla stawiających swoje pierwsze kroki w tworzeniu gier.

IMGN.PRO ma także pomagać w technicznych aspektach związanych z prowadzeniem kampanii finansowania społecznościowego, takich jak organizacja nagród dla wspierających.

Pilotażowym projektem, nad którym IMGN.PRO obejmie pieczę jest Franko 2 – kontynuacja kultowej bijatyki, wydanej w 1994 roku.

Bartosz Moskała z IMGN.PRO - „Nasza współpraca z Wspieram.to ma dla nas dość osobisty wymiar – podejmujemy się tego zadania, ponieważ mocno wierzymy w potencjał polskiej sceny niezależnej. Chcemy pomóc naszym rodzimym twórcom zaistnieć nie tylko na lokalnym podwórku, ale także umożliwić im przebicie się do szerszego nurtu.

Jeśli chodzi o nasze wsparcie dla Franko 2, to wybór ten był oczywisty. Sami wywodzimy się z pokolenia graczy, którzy spędzali nad tym tytułem długie godziny i traktujemy go z ogromnym sentymentem”

Kamil Rogulski ze Wspieram.to - „Od lutego 2013 staramy się pomóc polskiej scenie gier niezależnych w finansowaniu, a także promocji swoich produktów - używając do tego wszelkich dostępnych narzędzi. Wierzymy, że dzięki współpracy z IMGN.PRO jesteśmy w stanie dostarczyć  tego najważniejszego - jakim jest jest wydanie i dystrybucja finalnych wersji gier. Rok temu o takim narzędziu na projektodawców i współpracy mogliśmy tylko pomarzyć. Jesteśmy pewnie, że Franko 2 będzie wzorowym przykładem i dowodem naszego partnerstwa.”

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.