Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 1 lutego 2019, 18:42

autor: Ender

Kholat - polski horror do zdobycia za darmo

Polski pierwszoosobowy horror Kholat jest obecnie dostępny do pobrania za darmo w serwisie Steam. Wydana w 2015 roku produkcja oparta została na sprawie tajemniczych śmierci, które miały miejsce na Przełęczy Diatłowa w rosyjskich górach Ural.

Przez ograniczony czas na Steamie pobierzemy za darmo pełną wersję polskiego pierwszoosobowego horroru Kholat, stworzonego przez firmę IMGN.PRO. Gra, której premiera miała miejsce w 2015 roku, została oparta na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w 1959 roku w rosyjskich górach Ural. Grupka młodych wspinaczy, która rozbiła obóz na Przełęczy Diałtowa, zginęła tragicznie w trudnych do wytłumaczenia okolicznościach.

  1. Kholat w serwisie Steam

Model rozgrywki oparto na schemacie znanym z Dear Esther – eksplorując okolicę górskiego obozu powoli składamy w całość fabułę gry, korzystając z dostarczonych przez twórców wskazówek. W trakcie zabawy będziemy musieli samodzielnie podróżować przez mroźny i gęsty las. Pomocne okażą się w tym mapa oraz kompas. Przez brak aktywnej pauzy korzystanie z nich może być jednak ryzykowne, bowiem odwraca uwagę od zagrożeń, które czyhają na nas w mroku. Warto dodać, że tytuł dostępny jest w pełnej polskiej wersji językowej. W narratorów historii wcielają się popularni rodzimi aktorzy, tacy jak Andrzej Chyra, Mirosław Zbrojewicz, Miłogost Reczek oraz Justyna Wasilewska. W wersji angielskiej usłyszymy natomiast między innymi Seana Beana, znanego z Władcy Pierścieni oraz Gry o Tron.

  1. Recenzja gry Kholat - tylko dla fanów Dear Esther i Zaginięcia Ethana Cartera
  2. Oficjalna strona gry Kholat