Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 lutego 2019, 18:05

autor: Ender

Pierwszy zwiastun filmu Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Studio Universal Pictures opublikowało pierwszy zwiastun Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw. Produkcja, w której zobaczymy Dwayne'a Johnsona, Jasona Stathama oraz Idrisa Elbę, jest spin-offem niezwykle popularnego cyklu filmów akcji Szybcy i wściekli. Jej premiera planowana jest na lato tego roku.

Od czasu wejścia ósmej odsłony Szybkich i wściekłych na srebrne ekrany minęły już prawie dwa lata. Universal Pictures nie zapomina jednak o marce, która od czasu debitu jej piątej odsłony w 2011 roku, przynosi studiu coraz większe dochody, przyciągając do kin na całym świecie miliony widzów. Wiara w serię jest na tyle duża, że filmowcy zdecydowali się na produkcję pierwszego spin-offa, oficjalnie zatytułowanego Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw. Dziś w sieci pojawił się jego pierwszy zwiastun. Premiera obrazu zaplanowana jest na lato tego roku.

Akcja Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw rozgrywa się dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w filmie Szybcy i wściekli 8. Agentka brytyjskiego MI6, Hattie Shaw (Vanessa Kirby), znajduje się na tropie pragnącego zniszczyć świat groźnego terrorysty-anarchisty, znanego jako Brixton (Idris Elba). Dysponuje on nie tylko sprytem i niezwykłym intelektem, ale także nadludzką siłą oraz wytrzymałością, które są efektem eksperymentów genetycznych. Aby wytropić swój cel, Shaw rekrutuje dwóch specjalistów – byłego agenta specjalnego Luke'a Hobbsa (Dwayne Johnson), a także swojego brata Deckarda Shawa (Jason Statham), najemnika, który pracował wcześniej z MI6. Relacje pomiędzy bohaterami będą mocno napięte. Choć zmuszeni zostali do ścisłej współpracy, nie znaczy to, że na każdym kroku nie będą starali się udowodnić drugiemu, kto jest lepszy. Wytwórnia Universal rozpoczęła też jakiś czas temu prace nad dziewiątą częścią Szybkich i wściekłych, której premiera zaplanowana została na przyszły rok. Nie zobaczymy w niej już jednak Dwayne'a Johnsona.

Film pojawi się latem tego roku - Pierwszy zwiastun filmu Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw - wiadomość - 2019-02-02
Film pojawi się latem tego roku
  1. Szybcy i wściekli – oficjalna strona serii