Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2014, 19:34

autor: Góral

IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad - premiera we wrześniu. Gra weszła w fazę beta

Twórcy symulatora lotniczego IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad poinformowali, że gra weszła w fazę beta, a jej pełna wersja zadebiutuje na rynku we wrześniu bieżącego roku. Jednocześnie ujawniono, że latem produkcja trafi na łamy sklepu Steam, w cenach podobnych do wersji Early Access dostępnych na oficjalnej stronie projektu.

IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad wleciał w fazę beta. - IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad - premiera we wrześniu. Gra weszła w fazę beta - wiadomość - 2014-05-10
IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad wleciał w fazę beta.

Na oficjalnym forum gry IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad ujawniono przybliżoną datę premiery pełnej wersji produkcji. W poście zamieszczonym przez Zaka, community menadżera, napisano: „Beta ma już wszystkie najważniejsze elementy, a gra jest już w zasadzie gotowa do wydania – po prostu musi zostać sprawdzona. Produkcja pozostanie w fazie beta przez całe lato (…) IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad ukaże się we wrześniu 2014 roku”. Pierwotnie debiut produkcji miał nastąpić na początku bieżącego roku, ale jak wyjaśniono w dalszej części komunikatu: „postanowiliśmy przygotować grę jak należy, by móc ją z dumą zaprezentować światowej społeczności symulatorów lotu”. Krótko pisząc, finalna wersja ma być po prostu dobrym i dopracowanym tytułem.

Jeżeli jednak nie chce się Wam czekać na premierę gry, to możecie zakupić ją już teraz, w ramach wcześniejszego dostępu. Twórcy oferują na swojej stronie internetowej dwa warianty – edycję standardową za 54,99 dolarów (około 166 zł, dostępna tylko do 18 czerwca) oraz edycję premium (94,99 dolarów, czyli około 287 zł). Jednocześnie poinformowano, że wszystkie osoby, które skusiły się na pre-ordera w okresie listopad 2013 – maj 2014 otrzymają znacznik Founders. Oprócz tego, deweloper planuje latem udostępnić tytuł w sklepie Steam, ale szczegóły poznamy dopiero za jakiś czas.

IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad to symulator lotniczy, którego akcja rozgrywa się w latach 1942-1943, w czasie walki o Stalingrad. Gracz zasiada za sterami jednej z udostępnionych maszyn i wyrusza na pole bitwy. Tytuł powstaje przy współpracy firm 1C Company oraz 777 Studios.