Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 sierpnia 2021, 15:20

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Idris Elba dołącza do obsady Sonica 2

Idris Elba użyczy głosu jednej z postaci w kontynuacji Sonica. Szybkiego jak błyskawica. Aktor podzielił się tą informacją na swoim Twitterze.

Obsada kontynuacji Sonica. Szybkiego jak błyskawica powiększyła się o doborowe nazwisko. Głosu kosmicznej kolczatce imieniem Knuckles w produkcji familijnej Jeffa Fowlera użyczy Idris Elba, aktor znany z m.in. Legionu samobójców czy serialu Luther. Elba w tajemniczy sposób podzielił się tą nowiną na swoim profilu na Twitterze.

Postać graną przez Elbę fani mogą kojarzyć np. z gry Sonic the Hedgehog 3 z 1994 roku, w której pojawiła się po raz pierwszy. Choć w wyniku manipulacji doktora Robotnika bohater ten początkowo traktował Sonica jako oponenta, szybko odkrył prawdę na temat planów głównego antagonisty superjeża i stał się sprzymierzeńcem tego ostatniego.

Drugą część Sonica przygotowuje ten sam zespół, który odpowiada za sukces pierwowzoru. Prócz Fowlera nad obrazem pracują więc scenarzyści Pat Casey i Josh Miller oraz producent Neal H. Moritz. W obsadzie znajdziemy gwiazdy znane z hitu z 2020 roku: Jamesa Marsdena, Bena Schwartza oraz Jima Carreya.

Sonic. Szybki jak błyskawica zarobił na całym świecie ponad 300 mln dolarów. Premierę sequela zaplanowano na 8 kwietnia 2022 roku.

  1. Nieudane CGI – filmy, które zepsuto efektami specjalnymi
  2. Pokemony pokonane – Sonic to najbardziej kasowa ekranizacja gry w USA