Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2021, 09:52

Icarus od twórcy DayZ otrzymał kolejny zwiastun; poznajcie historię obcej planety

Studio RocketWerkz oraz Dean Hall zaprezentowali światu zwiastun live-action swojej nadchodzącej gry. Trailer pozwala na zapoznanie się ze światem, jaki przyjdzie nam odkrywać w Icarus.

W SKRÓCIE:
  • Icarus otrzymał kolejny zwiastun.
  • Siedmiominutowy trailer live-action przybliża nam historię obcej planety, którą będziemy eksplorować.
  • Nadal nie zdradzono daty premiery gry.

Icarus to nadchodząca gra twórcy DayZ Deana Halla oraz jego studia RocketWerkz. Nowa produkcja nowozelandzkich deweloperów to survival osadzony w realiach science fiction. Opublikowany wczoraj zwiastun aktorski pozwala zgłębić historię świata, jaki przyjdzie nam eksplorować w grze. Siedmiominutowy film ukazuje kulisy odkrycia obcej planety, doświadczenia pierwszych lądujących na niej astronautów oraz fabułę związaną z porzuceniem terraformacji na rzecz eksploatacji cennych zasobów naturalnych. To właśnie o nie gracze będą walczyć z naturą.

Icarus będzie specyficznym połączeniem science fiction z tradycyjnym survivalem. Pomimo osadzenia akcji na obcej planecie nadal zmuszeni będziemy do korzystania z prymitywnej broni, takiej jak łuki, broń biała czy proste karabiny. W wędrówkach pomoże nam z kolei specjalny pojazd. Otoczenie, w którym się znajdziemy, będzie początkowo znajome, ponieważ według fabuły, planeta uległa częściowej terraformacji. Na powierzchni spotkamy więc faunę i florę znaną z Ziemi. To właśnie dzikie zwierzęta będą stały nam na drodze do wzbogacenia się i przetrwania. Oprócz tego będziemy musieli dbać również o zapasy tlenu oraz jedzenia.

Twórcy zapowiedzieli, że gra podzielona będzie na trzy rozdziały. W pierwszym odwiedzimy sektory planety, które najbardziej przypominają Ziemię. W następnych czekają na nas rejony o wiele bardziej egzotyczne i niebezpieczne. Ważnym elementem mechaniki gry jest konieczność opuszczenia planety na czas. Lądownik, który dostarcza graczy na powierzchnię globu, będzie na nich czekać jedynie przez pewien okres. Wszelkie nasze osiągnięcia nie będą więc nic warte, jeśli statek kosmiczny odleci na orbitę bez nas.

Na razie nie zdradzono daty premiery gry. Produkcja dostępna będzie w modelu free-to-play.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej