Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2022, 14:50

Hyenas jednak nie takie złe; Tom Henderson widział gameplay i jest zachwycony

Niedawna zapowiedź Hyenas rozczarowała graczy. Twórcy nie zaprezentowali jednak gameplayu, który miał okazję zobaczyć Tom Henderson. Ów popularny branżowy informator twierdzi, że jest on imponujący.

Tydzień temu studio Creative Assembly i firma SEGA ujawniły swoją nową grę – pierwszoosobową sieciową strzelankę PvPvE pt. Hyenas. Gracze nie okazali się jednak zachwyceni zapowiedzią. Spodziewali się bowiem czegoś na kształt Obcego: Izolacji. Dostali natomiast trailer prezentujący – wydawałoby się – generyczny shooter, jakich na rynku pełno.

Tymczasem popularny branżowy informator Tom Henderson miał okazję zobaczyć Hyenas w akcji. Gameplay wywarł na nim tak duże wrażenie, że określił go mianem „imponującego”. Wyraził również zdziwienie, iż wydawca i deweloper nie zdecydowali się zaprezentować rozgrywki światu. Produkcja ponoć wygląda na całkiem kompletną – zwłaszcza jak na tytuł, który ma się ukazać dopiero w 2023 roku (na PC, PS4, PS5, XOne i XSX/S).

Grafika

Henderson określił styl graficzny Hyenas jako „bogatsze w detale Borderladns”. Wydaje się, że słowa te można odnieść zwłaszcza do projektów postaci, które wyglądają jak żywcem wyjęte ze strzelanek studia Gearbox Software (albo jakiejś produkcji o superbohaterach).

Rozgrywka

Założenia Hyenas są dość proste – pięć trzyosobowych drużyn będzie rywalizowało ze sobą o łupy z tzw. grabistatków, chronionych przez klony-ochroniarzy MFPF oraz rozmaite zabezpieczenia. Ten zespół, który podczas meczu pierwszy ukradnie ich wyznaczoną ilość, wygrywa.

Co cenniejsze i rzadsze przedmioty mają być możliwe do znalezienia jedynie w Kryptach, do których wejście wymaga użycia urządzenia wyważającego, co zajmuje około 40 sekund. Tak długie oczekiwanie wiąże się ponoć ze sporym ryzykiem, jednak ma być ono warte podjęcia – im będzie większe, tym lepsze łupy wpadną w nasze ręce.

Hendersonowi szczególnie spodobały się pomieszczenia z zerową grawitacją. Dziennikarz stwierdził, że pasują one idealnie do gry FPS, w której liczą się szybkość i skuteczność.

EASTER EGGI

Polecam Wam obejrzeć filmik na kanele IGN w serwisie YouTube, na którym twórcy Hyenas wskazują wszystkie easter eggi ukryte w pierwszym trailerze gry. Materiał znajdziecie poniżej.

Bohaterowie

Hyenas ma zaoferować ósemkę grywalnych bohaterów, charakteryzujących się odmiennymi cechami i umiejętnościami. Tom Henderson wyjawił czworo z nich. Są to:

  • Komandor Wright – jego bronią ma być Bropp Foam Gun (pistolet na pianę?);
  • Galaxia – będzie się ona posługiwać tarczą (ang. Herckle Shield);
  • Prima – która ma posiadać Zero-G Harness (uprząż ułatwiającą poruszanie się w pokojach z zerową grawitacją?);
  • Doc Hotfix – ten zaś będzie obsługiwał urządzenie Drono Drone.

Co więcej, piątą postać – której nazwy ani imienia na razie nie znamy – mogliśmy zobaczyć na trailerze. To ta ze zmechanizowanym kombinezonem.

E3 2021