Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2022, 11:43

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Hyenas rozczarowało graczy; chcieli nowego Aliena, a dostali generyczną papkę

Studio Creative Assembly, w którego dorobku znajduje się m.in. świetny Alien: Isolation, zaprezentowało wczoraj pierwszy zwiastun nowego projektu, jakim jest Hyenas. Niestety coś poszło nie tak.

Jesteśmy świeżo po zaprezentowaniu trailera sieciowego FPS-a Hyenas. Fani studia Creative Assembly mocno ostrzyli sobie zęby na nadchodzącą produkcję. W końcu zespół odpowiedzialny za takie dzieło, jak Obcy: Izolacja, nie mógł niczego – kolokwialnie mówiąc – spaprać. A jednak.

Gdy sam obejrzałem wspomniany filmik, utwierdziłem się w przekonaniu, że im większa nadzieja, tym większe może być rozczarowanie. Wydaje się, że nie tylko ja jestem mocno niepocieszony w związku z tym, jak wygląda Hyenas.

„Od Obcego: Izolacji do tego...”

W Internecie, na rozmaitych portalach zaroiło się od niepochlebnych opinii na temat dzieła Creative Assembly. Ludzie oczekiwali czegoś mrocznego, tajemniczego, przepełnionego brutalnością, a dostali kolorową produkcję z uśmiechniętymi bohaterami nawalającymi się pluszowymi maskotkami. Żeby nie być gołosłownym, przytoczę kilka wypowiedzi graczy. Niemal wszystkie utrzymane są w podobnym tonie (zdarzyło się kilka pozytywnych, ale ich ilość jest znikoma).

Od Obcego Izolacji do tego... Jestem smutny – Superherosolution.

Lepiej zróbcie Izolację 2 albo inną świetną grę w uniwersum Obcego – Boris Tovmasyan.

Mogę mieć tylko nadzieję, że rozgrywka będzie dobra, bo mam już serdecznie dość graffiti-punkowej estetyki w grach, żadna z tych postaci nie wygląda atrakcyjnie wizualnie – WarpDrv.

Szczerze myślę, że ta gra została stworzona w całości przez uczącą się maszynowo sztuczną inteligencję, która przez ostatnie kilka lat była karmiona tiktokami i streamami z Twitcha – deathtofatalists.

Powyższe komentarze pojawiły się na YouTubie oraz Reddicie, ale również na naszym forum wierni Czytelnicy wyrazili swoje zdanie na temat Hyenas (pisownia oryginalna).

Oczy, gdzie moje oczy? Wyjarało mi gałki oczne. Wypaliło oczodoły. Koszmar jak rozwolnienie tuż przed odlotem samolotem. Niestrawne, niesmaczne, nijakie. Ta zajawka nie zachęciła mnie tylko na odwrót. Słabe.

Eeeech... "Alien Isolation" to jedna z najlepszych gier ostatnich lat. A teraz dostajemy coś takiego? SZKODA. :( Naprawdę liczyłem na ciekawy projekt.

Po obejrzeniu tego domyślam się, że zapowiada się kolejna generyczna strzelanina online z błaznami w rolach głównych i denerwującym humorem skierowanym do dzieci i nastolatków.

Czy opinie potrząsną deweloperem?

Pozostaje mieć nadzieję, że niezadowolenie graczy nie umknie uwadze dewelopera, który być może zareaguje na ogromną krytykę nadchodzącej produkcji. Jestem przekonany, że grę do czasu premiery czeka wiele zmian projektowych.

Na koniec przypominamy, że Hyenas zmierza na PC oraz konsole PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series S/X. Termin premiery ustalono na 2023 rok.

Tym, którzy przegapili wczorajszy premierowy zwiastun produkcji od Creative Assembly, jeszcze raz prezentujemy materiał z sieciowego FPS-a.

E3 2021