Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2022, 12:12

Dziś premiera Blade Runner: Enhanced Edition; gra przeszła spory lifting

Dziś nareszcie zagramy w Blade Runner: Enhanced Edition. Gra doczekała się wielu poprawek, dzięki którym będziemy mogli bez problemów uruchomić ją na wielu platformach.

W SKRÓCIE:
  • Dziś na rynku zadebiutuje Blade Runner: Enhanced Edition.
  • Gra jest remasterem kultowej przygodówki z 1997 roku.
  • Produkcja przeszła dogłębny lifting, dzięki czemu działa na współczesnym sprzęcie.

Wyczekiwany remaster kultowego Blade Runnera już za moment doczeka się premiery. Gra w wersji Enhanced Edition napotkała po drodze nieco problemów, lecz dziś wreszcie trafi w ręce graczy.

Blade Runner w odświeżonym wydaniu

Blade Runner: Enhanced Edition zadebiutuje dziś na PS4, Xboksie One oraz Nintendo Switch. Na PC grę będziecie mogli zakupić za pośrednictwem Steama. Ponadto możecie nabyć specjalną fizyczną kopię gry na PS4 i Switcha, dzięki działaniom wydawcy Limited Run.

Gra w zremasterowanej wersji przeszła dogłębny lifting. Liczba klatek wzrosła z 15 do 60. Gra wspiera także rozdzielczość HD, a wszystkie przerywniki filmowe zostały należycie odświeżone. W produkcję zagramy także przy pomocy nowoczesnych kontrolerów.

Oprawa graficzna Blade Runnera została zaś wzbogacona o takie funkcje, jak filtrowanie anizotropowe oraz SMAA (ang. subpixel morphological antialiasing). Efekty tych zmian możecie ocenić, oglądając film zamieszczony poniżej.

Nie tylko remaster

Blade Runner: Enhanced Edition to nie jedyna produkcja korzystająca ze znanej marki, w którą przyjdzie nam zagrać. Tworzeniem nowej gry w świecie wykreowanym przez Philipa K. Dicka zajmuje się także firma 110 Industries.

Niestety na razie nie wiemy zbyt wiele na temat projektu. Zdradzono jedynie, że przewidywana data premiery gry to 2025 rok.

  1. Nightdive Studios – oficjalna strona
E3 2021