Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2021, 14:35

autor: AlexB

Crytek świętuje trzecie urodziny Hunt: Showdown i 3 miliony graczy

Studio Crytek świętuje trzecią rocznicę debiutu gry Hunt: Showdown w ramach wczesnego dostępu na Steamie i zdecydowanie ma powody do zadowolenia. Od momentu premiery w tytuł zagrały bowiem 3 miliony osób.

W SKRÓCIE
  1. Trzy lata temu Hunt: Showdown zadebiutowało w ramach wczesnego dostępu Steam.
  2. Studio Crytek przygotowało okolicznościowy wpis na Twitterze i film prezentujący, jakie najważniejsze nowości trafiły do tytułu w trakcie jego rozwoju.
  3. W przyszłym miesiącu gra ma otrzymać kolejne nowości, w tym amunicję, którą można personalizować.

22 lutego minęły równo trzy lata od debiutu gry Hunt: Showdown we wczesnym dostępie na Steamie. Przez ten czas ta pierwszoosobowa sieciowa strzelanka od studia Crytek zdążyła zaliczyć oficjalną premierę, pojawić się na Xboksie One oraz PlayStation 4, otrzymać szereg nowych broni, przeciwników, map i innych atrakcji, a także zgromadzić społeczność graczy. I to całkiem sporą. Przy okazji tweeta celebrującego trzecie urodziny Hunt: Showdown twórcy pochwalili się bowiem, że ich dzieło sprawdziły już 3 miliony osób. Co prawda nie wiemy, czy liczba ta obejmuje również uczestników darmowych weekendów z tytułem, lecz na podstawie przewidywań analityków (via SteamDB) możemy założyć, że mniej więcej pokrywa się ona ze sprzedanymi egzemplarzami.

Bardzo przyzwoicie wygląda również liczba graczy jednocześnie bawiących się w tytule. W tym roku w szczytowych momentach na Steamie nie spadła ona jeszcze poniżej 10 tysięcy (znów via SteamDB). Wczoraj, w najgorętszym okresie produkcję uruchomionych miało blisko 13 tysięcy użytkowników platformy firmy Valve.

Prócz podziękowań dla całego zespołu i fanów w przytoczonym powyżej tweecie pojawił się filmik podsumowujący trzy lata rozwoju Hunt: Showdown. Znalazły się w nim opisywane już nowości, które pojawiły się w grze, oraz mały rzut oka na to, co czeka na społeczność już wkrótce. Chodzi o amunicję, którą będzie można personalizować. Drobne zapowiedzi jej dodania do gry krążyły już od kilku tygodni. Atrakcja ta ma być częścią kolejnej dużej aktualizacji do Hunt: Showdown, która zadebiutuje w marcu (najprawdopodobniej w okolicach 22. dnia tego miesiąca). W jej skład najprawdopodobniej wejdzie także nowy boss tematycznie związany z krukami. To właśnie do niego odnosi się tajemniczy tag #TheCrowWillFly umieszczony w opublikowanym na Twitterze poście.

Jeśli chcielibyście dołączyć do graczy Hunt: Showdown i wziąć udział w świętowaniu rocznicy debiutu tytułu, to możecie zakupić na Steamie tzw. Anniversary Bundle, które zawiera główną grę oraz wybrane DLC. Zestaw ten wyceniono na 119,59 złotych.

Crytek świętuje trzecie urodziny Hunt: Showdown i 3 miliony graczy - ilustracja #1
Chętni na rocznicowy zestaw Hunt: Showdown?

Jak być może pamiętacie, proces produkcyjny Hunt: Showdown nie należał do najłatwiejszych. Tytuł oficjalnie zapowiedziano w 2014 roku, lecz niedługo później w odpowiedzialnym za niego studiu Crytek pojawiły się kłopoty finansowe, co wpłynęło na prace. Po drodze zaliczył on jeszcze drobną zmianę koncepcji. Wszystko to sprawiło, że część graczy postawiło na tej produkcji krzyżyk. Liczby udowadniają jednak, że niekoniecznie słusznie. Fanom tytułu nie pozostaje zatem nic innego, jak bawić się dalej i czekać na kolejne atrakcje przygotowywane dla nich przez niemiecką ekipę.

  1. Oficjalna strona gry Hunt: Showdown