Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2021, 15:55

House Flipper rozszedł się doskonale - mamy dane sprzedaży

Udało nam się dotrzeć do danych obrazujących, jak dobrze polski House Flipper poradził sobie na rynku. Na samym tylko PC produkcja studia Frozen District rozeszła się w 2,1 miliona egzemplarzy.

W SKRÓCIE
  1. Poznaliśmy interesujące dane dotyczące sprzedaży House Flippera.
  2. Na PC sama podstawowa wersja tytułu sprzedała się w 2,1 miliona egzemplarzy, na Xboksie One w 140 tysiącach, na PlayStation 4 w 190 tysiącach, a na Switchu w 100 tysiącach.

Za trzy dni minie trzecia rocznica premiery gry House Flipper (w Polsce znanej również jako Generalne remonty domów: House Flipper) od krakowskiego studia Frozen District. Praktycznie od początku tytuł dobrze radził sobie na rynku i do dziś udało mu się osiągnąć bardzo przyzwoite wyniki. Jakie konkretnie? Przedstawiciele rodzimej ekipy podzielili się z nami kilkoma interesującymi danymi.

Zacznijmy od wersji na PC, gdyż to właśnie na tej platformie House Flipper zadebiutował w pierwszej kolejności. Otóż tytuł sprzedał się na niej w 2,1 miliona egzemplarzy. Nie da się ukryć, że jest to liczba całkiem imponująca. Niestety dla ekipy Frozen District, nieco gorsze wyniki osiągnęły dodatki. Na przykład Ogród (ang. Garden Flipper), pozwalający na zajęcie się upiększaniem terenów na zewnątrz mieszkań, rozszedł się na komputerach osobistych w 570 tysiącach egzemplarzy, a HGTV, czyli DLC ze zleceniami inspirowanymi najpopularniejszymi programami, które można obejrzeć na rzeczonym kanale telewizyjnym, w 340 tysiącach kopii.

House Flipper rozszedł się doskonale - mamy dane sprzedaży - ilustracja #1
Wirtualne remontowanie mieszkań zainteresowało mnóstwo osób.

Co się natomiast tyczy konsol, na Xboksie One rozeszło się 140 tysięcy egzemplarzy podstawowej wersji House Flippera, na PlayStation 4 190 tysięcy, a na Switchu 100 tysięcy. Ponadto dowiedzieliśmy się, że na tej pierwszej platformie swoich odbiorców znalazło 10,5 tysiąca sztuk rozszerzenia Ogród, a na drugiej 13,5 tysiąca (na konsoli Nintendo żadne rozszerzenie do produkcji studia Frozen District jeszcze nie wyszło).

Osiągnięte przez House Flippera wyniki stanowią doskonałe paliwo dla rozwoju Frozen District. Cytując słowa Macieja Knota, szefa marketingu w krakowskim studiu:

House Flipper, czyli de-facto nasz pierworodny, z roku na rok zbiera coraz większe grono fanów, a co za tym idzie więcej sugestii i komentarzy od community. Idei, które możemy przemyśleć i finalnie zaimplementować w grze.

Natomiast dzięki dobrym wynikom finansowym mamy więcej czasu na dopracowywanie naszych kolejnych tytułów, bez presji czasu i ograniczonych środków. Odnosi się to zarówno do dodatków House Flippera, jak i zupełnie nowych produkcji.

Jedną z tych wspomnianych „nowych produkcji” jest The Tenants, którego Frozen District jest wydawcą. Produkcja pozwalająca na wcielenie się w zarządcę mieszkań przeznaczonych na wynajem zadebiutowała w ramach wczesnego dostępu 25 marca tego roku i niemal z miejsca znalazła się w Top 3 globalnych bestsellerów na Steamie. Zarobiła ona na siebie w pierwszym tygodniu od wydania. Do dziś sprzedało się przeszło 100 tysięcy jej egzemplarzy.

Na sam koniec swojej wypowiedzi Knot podkreślił jeszcze jedną rzecz:

Stale też szukamy i pracujemy nad nowymi projektami, które stają się pełnoprawnymi produktami, kiedy nie mamy wątpliwości co do ich jakości.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak życzyć studiu Frozen District wytrwałości w tym postanowieniu. Jeśli krakowianie będą postępowali tak jak w powyższej wypowiedzi Knota, to niewykluczone, że wkrótce usłyszymy o ich kolejnych sukcesach.

  1. Oficjalna strona gry House Flipper
  2. Hydraulicy ich nienawidzą. W ich grze każdy może wyremontować dom - House Flipper
  3. House Flipper – poradnik do gry