Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2021, 19:06

autor: Iltutmiś

Horizon: Zero Dawn na PS5; zaktualizowana gra działa świetnie w 60 FPS

Na początku targów gamescom pisaliśmy, że studio Guerrilla Games przygotowało dla Horizon: Zero Dawn patch odblokowujący w grze 60 klatek na sekundę na PlayStation 5. Analiza serwisu Digital Foundry wskazała, że gra na tej konsoli nie odstępuje wersji na PC pod względem ustawień graficznych.

Horizon: Zero Dawn to miła dla oka produkcja, która podczas targów gamescom otrzymała aktualizację na konsole PlayStation 5. Dzięki niej gra studia Guerrilla Games działa w 60 klatkach na sekundę i dorównuje graficznym ustawieniom ultra na PC. Dzisiaj serwis Digital Foundry opublikował dokładną analizę nowej wersji gry, na której widać wprowadzone zmiany.

Aktualizacja korzysta z wydajnych podzespołów konsoli dziewiątej generacji. Digital Foundry w swoim materiale porównuje wygląd Horizon: Zero Dawn na PlayStation 4 Pro, PS5 i PC. Różnice między dwiema ostatnimi platformami są minimalne.

Na koniec warto przypomnieć, że ta wyśmienita gra Guerrilla Games wkrótce doczeka się kontynuacji. Horizon: Forbidden West premierę ma mieć 18 lutego 2022 roku na PlayStation 4 i 5.