Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2021, 20:03

autor: hexx0

Horizon: Forbidden West dopiero w 2022 roku według Jeffa Grubba i Jasona Schreiera

Horizon: Forbidden West najprawdopodobniej zaliczy obsuwę. Gra miała zadebiutować w okolicy tegorocznych świąt Bożego Narodzenia, jednak według Jeffa Grubba jej premiera zostanie przesunięta na 2022 rok. Doniesienia dziennikarza potwierdził Jason Schreier.

Aktualizacja:

Doniesienia Jeffa Grubba potwierdził dziennikarz serwisu Bloomberg, Jason Schreier. Dotarł on do osoby zaznajomionej z procesem produkcyjnym Horizon: Forbidden West, która przyznała, że premiera gry zostanie przesunięta na pierwszy kwartał 2022 roku. Teraz pozostaje nam czekać na oficjalny komunikat Sony.

Oryginalna wiadomość:

Popularny dziennikarz growy Jeff Grubb zasugerował w ostatnim odcinku programu GrubbSnax (dostępnym za opłatą tutaj), że Horizon: Forbidden West od studia Guerrilla Games może zaliczyć opóźnienie. Tytuł miał się ukazać na PS4 i PS5 w okolicy tegorocznych świąt Bożego Narodzenia, jednak brak konkretnej daty premiery gry na pokazie State of Play w maju 2021 roku zaniepokoił społeczność. Reżyser produkcji, Mathijs de Jonge, wlał co prawda w serca fanów przygód Aloy odrobinę otuchy, mówiąc, że kontynuacja Horizon: Zero Dawn jest na ukończeniu, ale niewykluczone, iż na powrót do postapokaliptycznego świata będziemy musieli poczekać do 2022 roku.

Jeff Grubb zaznaczył, że nie jest pewny tych informacji – mają to być jedynie pogłoski, które do niego dotarły. Jednocześnie dziennikarz całkiem klarownie nakreślił scenariusz, w którym o opóźnieniu premiery Horizon: Forbidden West dowiedzielibyśmy się podczas wrześniowej edycji State of Play. Jego słowa korespondują w pewnym stopniu z czerwcową wypowiedzią szefa PlayStation Studios, Hermena Hulsta. Jego zdaniem studio Guerrilla Games znajdowało się dwa miesiące temu na dobrej drodze do dostarczenia swojej nowej gry w grudniu, ale nie dało się wtedy potwierdzić tego na 100%.

Oznaczałoby to, że Horizon: Forbidden West podzieli los sequela God of War, którego premiera została przełożona na przyszły rok. Tak czy inaczej nie ma co załamywać rąk i warto poczekać na oficjalny komunikat deweloperów. A nuż Jeff Grubb się myli? Wszyscy chyba się zgodzimy, że dziewiąta generacja konsol potrzebuje hitów z prawdziwego zdarzenia.