Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2020, 09:13

autor: Adrian Werner

Horizon 2 Forbidden West na PS5 - premiera dopiero w 2021 roku

Studio Guerrilla Games poinformowało, że Horizon: Forbidden West ukaże się dopiero w przyszłym roku. Ponadto, dzięki mocy PS5 w grze zabraknie loadingów.

Tydzień temu firma Sony zapowiedziała na PlayStation 5 Horizon: Forbidden West, czyli kontynuację przeboju studia Guerrilla Games z 2017 roku. Nie podano jednak wtedy planowanego terminu premiery. Teraz poinformowano, że na grę poczekamy do przyszłego roku.

Wieści te przekazał stojący na czele projektu Mathijs de Jonge w nowym materiale wideo, w którym opowiedział również o technicznych aspektach gry. Dzięki prędkości dysku SSD konsoli PS5 Horizon 2: Forbidden West praktycznie pozbawione będzie ekranów wczytywania danych. Nie uświadczymy loadingów nawet podczas korzystania z opcji szybkiej podróży z jednego końca mapy na drugi.

Mathijs de Jonge zdradził również, że tytułowy Zakazany Zachód to teren rozciągający się od stanu Utah aż po Pacyfik. Powierzchnia mapy będzie odrobinę większa niż w poprzedniej części, a dostępny dla gracza teren zwiększą podwodne lokacje. Podczas zabawy napotkamy dziesiątki nowych typów robotów. W Horizon 2 nie zabraknie także nieznanych wcześniej plemion ludzi, z których tylko część będzie pokojowa. Jedna z wrogich grup będzie w stanie przeprogramowywać maszyny i wykorzystywać je jako bestie bojowe w walce.

  1. Horizon: Zero Dawn – oficjalna strona internetowa
  2. Recenzja gry Horizon Zero Dawn – więcej takiego postapo!
  3. Horizon Zero Dawn - poradnik do gry