Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2015, 15:40

autor: Pirlond

Homefront: The Revolution nie będzie "grą-widmo", obiecują twórcy

O Homefront: The Revolution – kolejnej odsłonie serii wykreowanej przez THQ – po raz ostatni słyszeliśmy w lipcu ubiegłego roku. W związku z tym wielu graczy zaczęło się zastanawiać, czy gra nadal powstaje. Przedstawiciele firmy Deep Silver – wydawcy tytułu – uspokoili jednak, że prace nad produkcją nadal trwają.

Prace nad Homefront: The Revolution nadal trwaja - Homefront: The Revolution nie będzie "grą-widmo", obiecują twórcy - wiadomość - 2015-02-09
Prace nad Homefront: The Revolution nadal trwaja

Homefront: The Revolution to produkcja, nad którą najwyraźniej ciąży jakieś fatum. Gra powstawała początkowo w w studiu Crytek pod skrzydłami firmy THQ (twórcy cyklu), ale gdy ta zbankrutowała, prawa do marki wykupili twórcy Crysisa, zaś wydaniem tytułu miało się zająć Deep Silver. Crytek popadł jednak w kłopoty finansowe i był zmuszony sprzedać swojemu nowemu partnerowi serię wraz z odpowiedzialnym za jej najnowszą część brytyjskim oddziałem, przekształconym w zespół Dambuster Studios. Od tamtej pory o projekcie zrobiło się dziwnie cicho, w związku z czym wiele osób zaczęło podejrzewać, że został on zawieszony. Jeśli wierzyć jednak słowom Maurice’a Tana odpowiedzialnego w Deep Silver za kontakty ze społecznością fanów, prace nad produkcją nadal trwają. We wpisie opublikowanym na łamach forum NeoGAF stwierdził, że tytuł nie będzie „grą-widmo” pokroju Preya 2 czy Duke Nukem Forever.

Czasami dostajemy pytania od fanów, czy będzie to kolejny Prey 2 lub Duke Nukem Forever. Ale mogę was zapewnić, że zespół Dambuster ciężko pracuje nad produkcją i nie będzie to gra-widmo – obiecuje Tan.

Wciąż jednak brakuje konkretnych szczegółów dotyczących produkcji. Po raz ostatni można ją było zobaczyć na ubiegłorocznych targach E3 i istnieje duże prawdopodobieństwo, że od tamtej pory deweloperzy wprowadzili istotne zmiany. Szczególnie, że od chwili przejęcia praw do marki przez Deep Silver twórcy nie pisnęli ani słowem o projekcie. Aż do teraz.

Pierwsza odsłona serii Homefront zadebiutowała w 2011 roku i przedstawiała nietypową wizję przyszłości, w której zjednoczona Korea zaatakowała – z sukcesem – Stany Zjednoczone. Wcielaliśmy się w żołnierza ruchu oporu, który musiał walczyć z najeźdzcą.

Produkcja została została umiarkowanie ciepło przyjęta zarówno przez graczy, jak i recenzentów. Firma THQ – ówczesny właściciel cyklu i wydawca pierwszej części – postanowiła jednak nie rezygnować z marki, jako że w jej stworzenie wpompowała wiele pieniędzy. Po bankructwie spółki, prawa do serii nabył Crytek, który później odsprzedał je Deep Silver.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.