Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2012, 10:53

autor: sathorn

Holy Avatar vs. Maidens of the Dead - spin-off serii Grotesque zapowiedziany

Holy Avatar vs. Maidens of the Dead, klasyczny cRPG, będący spin-offem serii Grotesque, pojawi się we wrześniu na komputerach osobistych. Tym razem Silent Games wysyła nas na Karaiby.

Studio Silent Games, twórcy klasycznych gier RPG z serii Grotesque, ogłosiło powstanie kolejnej produkcji związanej z tą marką. Holy Avatar vs. Maidens of the Dead pozwoli wcielić się w postać Świętego Awatara. Nowe przygody czekają go na Karaibach.

Po wyczerpujących wydarzeniach z Grotesque Tactics II bohater wyjeżdża na tropikalne wyspy, aby się zrelaksować. Nie spodziewa się jednak, że na miejscu czekają go niezliczone rzesze nieumarłych, rozrzuconych po całej wyspie. Święty Awatar postanawia dowiedzieć się, skąd wzięły się żywe trupy i rozwikłać zagadkę ich pojawienia się. Problem w tym, że niebezpieczeństwo jest większe, niż się z początku może wydawać.

Twórcy gry obiecują zmiany na lepsze w stosunku do swoich poprzednich produkcji. Poprawiona została kamera, która teraz ma zapewnić pełniejszy obraz wszystkich wydarzeń. Silent Games dostosowało interfejs, aby nadać mu specyficzny karaibski klimat. Zmiany dotknęły też sferę audiowizualną. Grafika powstaje przy użyciu techniki cel-shadingu, co nadać ma jej kreskówkowy charakter, natomiast ścieżka dźwiękowa pełna będzie tropikalnych rytmów.

Holy Avatar vs. Maidens of the Dead zapowiedziane jest na wrzesień 2012 roku, wyłącznie na komputery osobiste. Dokładna data premiery zostanie podana wkrótce.