Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Holy Avatar vs. Maidens of the Dead (PC)

Holy Avatar vs. Maidens of the Dead PC

Holy Avatar vs. Maidens of the Dead to wyprodukowana przez studio Silent Dreams taktyczna gra RPG (SRPG), której akcja osadzona została w uniwersum serii Grotesque Tactics.

RPG | fantasy | widok izometryczny | taktyczne | humorystyczne | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Holy Avatar vs. Maidens of the Dead (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11października2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Holy Avatar vs. Maidens of the Dead jest spin-offową odsłoną cyklu Grotesque Tactics. Deweloperzy ze studia Silent Dreams zdecydowali się dać graczom odpocząć od mrocznych lochów i zapomnianych świątyń, przenoszącą akcję w tropikalne klimaty.

Fabuła Holy Avatar vs. Maidens of the Dead koncentruje się wokół śledztwa w sprawie bestialskich mordów na członkiniach Guild of Maidens (Gildia Panien). Tytułowy bohater – słynny rycerz Holy Avatar, który niedawno przybył na Świętą Wyspę (Holy Island), próbuje ustalić kto lub co stoi za tymi zbrodniami i położyć im kres. Historia przedstawiona jest z charakterystycznym dla serii, groteskowym poczuciem humoru.

Rozgrywka bazuje na rozwiązaniach znanych z Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts. Gracz kieruje drużyną złożoną z głównego bohatera oraz kilku towarzyszących mu postaci. Herosi zajmują się przede wszystkim wykonywaniem misji, eksploracją terenu i rzecz jasna walką z kolejnymi przeciwnikami. Ta ostatnia, jak przystało na produkcję SRPG, prowadzona jest w turach. Całość uzupełniają elementy zapożyczone z cRPG, jak chociażby możliwość rozwijania umiejętności bohaterów.

Ekipa studia Silent Dreams dołożyła starań, by gra Holy Avatar vs. Maidens of the Dead wyróżniała się na tle wcześniejszych odsłon cyklu. Widać to przede wszystkim w warstwie wizualnej. Nie tylko poszczególne lokacje, ale nawet interfejs użytkownika nawiązują do tropikalnych klimatów. Wydarzenia w dalszym ciągu ukazane są w rzucie izometrycznym, jednak twórcy zdecydowali się wykorzystać technologię cel-shadingu, by nadać postaciom i obiektom bardziej komiksowy wygląd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Holy Avatar vs. Maidens of the Dead

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Holy Avatar vs. Maidens of the Dead

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
Holy Avatar vs. Maidens of the Dead - spin-off serii Grotesque zapowiedziany
Holy Avatar vs. Maidens of the Dead - spin-off serii Grotesque zapowiedziany

wiadomość31 lipca 2012

Holy Avatar vs. Maidens of the Dead, klasyczny cRPG, będący spin-offem serii Grotesque, pojawi się we wrześniu na komputerach osobistych. Tym razem Silent Games wysyła nas na Karaiby.