Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2023, 14:37

autor: Kamil Kleszyk

Zobacz interaktywne mapy do Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy oficjalnie zadebiutuje na rynku 10 lutego, ale już teraz możecie odwiedzić tę magiczną krainę za pomocą interaktywnych map stworzonych przez serwis Gamepressure. Znajdziecie tam również wiele ciekawych informacji o grze.

Źródło fot. Warner Bros. Interactive Entertainment
i

Przed nami oficjalna premiera Hogwarts Legacy. Produkcja Avalanche Software uznawana jest za jedną z największych premier tego roku. Co ciekawe, określenie „największa” znalazło się tutaj nieprzypadkowo, bowiem deweloperzy stworzyli świat, który pochłonie graczy na wiele godzin – świat, który trudno zgłębić w pojedynkę. Dlatego też redaktorzy serwisu Gamepressure opracowali praktyczny poradnik, zawierający wszystko, co każdy gracz Hogwarts Legacy powinien wiedzieć o grze. Szczególną uwagę przyciągają zawarte w nim interaktywne mapy (zdjęcia poniżej). Należy jednak pamiętać, że są one w trakcie opracowywania, dlatego nie jest to ich finalny wygląd.

Hogwarts Legacy – interaktywne mapy

Powyższe mapy zostały stworzone po to, aby ułatwić graczom odnajdywanie sekretów i znajdziek oraz rozpoczynanie opcjonalnych aktywności. Skorzystanie z nich będzie niezwykle pomocne w kończeniu wątków i szukaniu znajdziek. Niestety z racji wysokich kosztów produkcji są one dostępne tylko w języku angielskim. Niemniej są one na tyle intuicyjne, że każdy powinien bez większych problemów je zrozumieć.

Zobacz interaktywne mapy do Hogwarts Legacy - ilustracja #1

GamePressure

Zobacz interaktywne mapy do Hogwarts Legacy - ilustracja #2

GamePressure

Interaktywne mapy – co w nich znajdziemy?

  • Płomienie fiuu – punkty szybkiej podróży. Odblokujesz je, gdy choć raz odwiedzisz lokację, w której się znajdują. Możesz się do nich bezpłatnie przenieść z mapy.
  • Skrzynki – znajdziesz w nich m.in. przedmioty potrzebne do odblokowania kolekcji. Zwykle dadzą ci wiele różnych dekoracji, które można wykorzystać w Pokoju Życzeń. Możesz także znaleźć różne uchwyty różdżek.
  • Strony Przewodnika – zawierają opisy, ujawniające informacje o określonych lokacjach, przedmiotach itp. Można je zdobyć głównie za pomocą różnych zaklęć, np. Revelio, Accio lub innych (zależy od sytuacji).
  • Posągi Demiguise – możesz je dostrzec tylko w nocy. Służą one np. do podniesienia poziomu Alohomory, dzięki czemu zaklęcie to będzie w stanie otwierać zamki wyższego poziomu.
  • Łamigłówki Merlina – są to różnego rodzaju puzzle. Na samym początku musisz mieć kilka liści malwy, aby je rozrzucić i aktywować próbę. Następnie, gdy uda ci się ją ukończyć, otrzymasz trochę punktów doświadczenia. Oprócz tego odblokowują one dodatkowe miejsca w inwentarzu.
  • Źródła starożytnej magii – w tych miejscach znajduje się starożytna magia. Gdy się do nich zbliżysz, będziesz musiał wejść z nimi w interakcję, aby aktywować próbę. Obok Ciebie powinny pojawić się trzy obiekty – musisz do nich dotrzeć na różne sposoby. Czasami będziesz musiał użyć zaklęć ognia, czasami po prostu musisz znaleźć właściwą drogę. Odblokowują one dodatkowy pasek Starożytnej Magii (potężne zaklęcie, które zadaje ogromne obrażenia).
  • Niesławni wrogowie – przeciwnicy, którzy działają jak pomniejsi bossowie. Mają znacznie większy pasek zdrowia i zadają większe obrażenia niż zwykłe stworzenia. Pokonując ich, możesz zdobyć wpisy do kolekcji i ozdobne nagrody, takie jak Maska Wilka.

Na koniec warto przypomnieć, że Hogwarts Legacy zadebiutuje 10 lutego (7 lutego wystartował wczesny dostęp do gry). Wtedy tytuł ograją posiadacze komputerów osobistych i konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Z kolei premiera na PlayStation 4 i Xboxie One nastąpi 4 kwietnia. Nieco później, bo 25 lipca, wyjdzie edycja na Nintendo Switch.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej