Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2022, 17:07

Zobacz „magiczną” edycję kolekcjonerską Hogwarts Legacy

Edycja kolekcjonerska Dziedzictwa Hogwartu uwzględni lewitującą różdżkę z księgą oraz sporo bonusów cyfrowych, jak również da graczom wcześniejszy dostęp do gry.

Twórcy Hogwarts Legacy (Dziedzictwa Hogwartu) ujawnili edycję kolekcjonerską gry. Jej zawartość pokazał Chandler Wood (menadżer ds. kontaktów ze społecznością w studiu Avalanche Software) w nagraniu z rozpakowania tego bogatego wydania.

Hogwarts Legacy Collector's Edition – zawartość

Nowe materiały potwierdzają przeciek sprzed dwóch miesięcy. Zakup edycji kolekcjonerskiej pozwoli rozpocząć zabawę z Dziedzictwem Hogwartu na 72 godziny przed oficjalną premierą.

Poza tym nabywcy otrzymają następujące bonusy, niedostępne w standardowym wydaniu gry:

  1. wierzchowca w grze (testrala);
  2. pakiet przedmiotów kosmetycznych (ang. Dark Arts Cosmetic Pack);
  3. arenę mrocznych sztuk (ang. Dark Arts Battle Arena);
  4. czapkę w grze (ang. Dark Arts Garrison Hat);
  5. szatę Kelpie w grze;
  6. stalowe opakowanie na grę;
  7. lewitującą różdżkę z księgą jako podstawą.

Warto przypomnieć, że wszystkie bonusy w grze (poza szatą Kelpie) oraz wcześniejszy dostęp otrzymamy także po zakupie ujawnionego wczoraj cyfrowego wydania Deluxe. Całą tę zawartość możecie zobaczyć na grafice poniżej, którą udostępnili twórcy.

Zobacz „magiczną” edycję kolekcjonerską Hogwarts Legacy - ilustracja #1

Magiczna zawartość edycji kolekcjonerskiej Dziedzictwa HogwartuŹródło: oficjalne konto gry na Twitterze.

Cena edycji kolekcjonerskiej i start preorderów

Zamówienia przedpremierowe na edycję kolekcjonerską będzie można składać od 25 sierpnia od godziny 17:00 czasu polskiego. Na debiut Dziedzictwa Hogwartu na pecetach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S poczekamy do 10 lutego 2023 roku. Tytuł zmierza też na Nintendo Switcha, ale na tym urządzeniu ukaże się później.

Oficjalnie twórcy nie wspomnieli nic na temat ceny edycji kolekcjonerskiej i jej platform docelowych. Australijski sklep EB Games ma ją już w swojej ofercie i podaje jej cenę na 499,95 dolara australijskiego, czyli około 1655 złotych (bez podatków).

Jednakże Chandler Wood potwierdził na Twitterze, że w USA za zakup zapłacimy 300 dolarów (ok. 1433 zł) na PS5 i XSX/S oraz 289 dolarów (ok. 1379 zł) na PC. Ponadto „kolekcjonerka” w EB Games jest dostępna tylko w wersji na PS4, PS5, XOne i XSX/S, z pominięciem pecetów oraz Switcha.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej