Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2018, 14:40

Hitman 2 z darmowym prologiem, który obsługuje epizody z 1. sezonu

Wraz z wczorajszą premierą Hitmana 2 twórcy udostępnili za darmo prolog gry. Co istotne, demo obsługuje DLC Spuścizna, które zawiera odświeżone wersje misji z poprzedniej odsłony cyklu.

Wczoraj na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One oficjalnie zadebiutował Hitman 2, czyli kolejna odsłona kultowej serii skradanek ze słynnym, łysym płatnym zabójcą w roli głównej. Na temat najnowszej gry duńskiego studia IO Interactive (tym razem wydawanej przez Warner Bros. Interactive Entertainment) zdążyli się już wypowiedzieć zarówno recenzenci, jak i część miłośników serii. Obie te grupy z grubsza się zgadzają – jest to solidny tytuł, choć nie wnosi wielkiej rewolucji w cyklu. Jeśli czytając internetowe opinie, wciąż nie jesteście do końca przekonani co do jakości Hitmana 2, możecie sprawdzić ją sami, i to za darmo. Twórcy udostępnili bowiem na Steamie, PlayStation Store oraz Microsoft Store prolog produkcji.

Każdy perfekcyjny zabójca potrzebuje treningu. - Hitman 2 z darmowym prologiem, który obsługuje epizody z 1. sezonu - wiadomość - 2018-11-14
Każdy perfekcyjny zabójca potrzebuje treningu.

W prologu Hitmana 2 otrzymujemy dostęp do placówki ICA, w której możemy przejść samouczek. To w gruncie rzeczy to samo, co mogliśmy zobaczyć w odsłonie z 2016 roku, lecz uzupełnione o mechaniki i inne nowinki wprowadzone w dwójce (na przykład odświeżoną minimapę oraz zdolność do ukrywania się w liściach). Po nabyciu odpowiednich umiejętności i ukończeniu misji „The Final Test” demo się kończy, choć można rzecz jasna powtarzać je dowolną ilość razy, bawiąc się na przykład w treningu otwartym.

Prolog powinien zachęcić lub zniechęcić do zakupu pełnej wersji. - Hitman 2 z darmowym prologiem, który obsługuje epizody z 1. sezonu - wiadomość - 2018-11-14
Prolog powinien zachęcić lub zniechęcić do zakupu pełnej wersji.

Co ciekawe, posiadając prolog Hitmana 2, można ściągnąć DLC Spuścizna (ang. Legacy Pack), które daje dostęp do odświeżonych wersji misji znanych z poprzedniej odsłony cyklu. Zważywszy na to, że cena rozszerzenia jest dużo niższa od samej gry z 2016 roku, wydaje się to korzystnym interesem. Zadowoleni powinni być zwłaszcza posiadacze wspomnianej produkcji sprzed dwóch lat, gdyż otrzymują oni dodatek Spuścizna zupełnie za darmo. Bezpłatny „remaster”? Czemu nie?

Jeśli po ograniu darmowego prologu Hitman 2 przypadnie Wam do gustu, jego pełną wersję można zakupić w trzech wydaniach – Standardowym oraz Złotym i Srebrnym, które zawierają różne bonusy i dodatki. Więcej na ich temat przeczytacie tutaj. Przypominamy również, że wszystkie edycje na każdą platformę posiadają polską lokalizację (obejmującą wyłącznie napisy).

  1. Oficjalna strona gry Hitman
  2. Recenzja gry Hitman 2 – kolejny krok ku skradankowej perfekcji
  3. Hitman 2 – kompendium wiedzy