Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 marca 2016, 11:49

Heroes of Steel - taktyczna perełka (najlepsze mobilne RPG #12)

W kolejnym odcinku naszej serii omawiającej najlepsze mobilne gry role-playing przypominamy Heroes of Steel, czyli rozbudowane taktyczne RPG z turowym systemem walki.

Kolejny odcinek naszego cyklu przypominającego starsze, ale wciąż godne uwagi mobilne RPG-i postanowiliśmy poświecić grze Heroes of Steel. Projekt wyszedł spod ręki niewielkiego niezależnego studia Trese Brothers i udało się go zrealizować dzięki hojności samych graczy, którzy podczas Kickstartera wsparli twórców sumą dwudziestu tysięcy dolarów.

Gra utrzymana jest w klimacie postapokaliptycznego fantasy. Jej akcja zaczyna się siedemdziesiąt jeden lat po tym, jak czterech bogów zgładziło swojego stwórcę. Ten akt haniebnego ojcobójstwa rozpoczął powolną zagładę świata śmiertelników. Ludzie, którzy przetrwali ten kataklizm postanowili ratować się poprzez przeprowadzkę do wielkiego podziemnego systemu labiryntów, znanego jako Underdeep, gdzie rozpoczęli mozolną odbudowę cywilizacji. Niestety, na początku kampanii okazuje się, że siły zła wreszcie znalazły tę kryjówkę i nie spoczną dopóki ostatni człowiek nie pożegna się z życiem. Gracze obejmują kontrolę nad grupą czterech bohaterów, na barki których spada obowiązek uratowania ludzkości.

Heroes of Steel to taktyczne RPG z turowym systemem walki. Zabawa więc sprowadza się głównie do eksplorowania świata, realizowania zadań oraz przede wszystkim toczenia potyczek. Mechanizmy bitewne są rozbudowane, a sztuczna inteligencja wrogów kompetentna, wiec osiągnie zwycięstw nie jest łatwe. Aby triumfować należy nauczyć się wykorzystywać w pełni unikalne zdolności każdego z bohaterów.

W drużynie może być jednocześnie tylko czterech herosów, których wybieramy z bogatej galerii postaci. Każda z nich jest unikalna, posiadając własne cechy, umiejętności oraz talenty. Heroes of Steel oferuje także rozbudowany system rozwoju, pozwalający w swobodny sposób kształtować karierę podopiecznych i tym samym dopasowywać ich do naszych potrzeb.

Gra nie posiada masy oryginalnych pomysłów, ale za to realizuje sprawdzone rozwiązania bardzo udanie i z głębią rzadko widywaną na rynku mobilnym. Ponadto pomimo położenia nacisku na walkę, Heroes of Steel oferuje zaskakująco rozbudowaną warstwę fabularną. Historia świata jest bogata, a główny wątek obfituje w ciekawe postacie oraz zaskakujące zwroty akcji. Ponadto zawartość jest bardzo obszerna. Przejście kampanii wraz z opcjonalnymi misjami pobocznymi to zadanie na co najmniej 120 godzin, a uparci fani wycisną z tego tytułu znacznie więcej. Wszystko to w sumie składa się na prawdziwą perełkę, która stanowi jedną z najlepszych taktycznych gier RPG dostępnych obecnie na rynku mobilnym.

Heroes of Steel dostępne jest w wersjach na urządzenia z systemami iOS i Android oraz na pecety. Pomimo kilku lat na karku gra wciąż jest regularnie rozwijana i twórcy nie zamierzają w najbliższej przyszłości zaprzestać tworzenia kolejnych aktualizacji. Produkcja posiada mikropłatności, ale wszystko co kupujemy jest na stałe. Nie ma tutaj żadnych przedmiotów, które moglibyśmy zużyć. Zamiast tego w praktyce nabywamy jedynie dodatkowe postaci oraz nowe przygody.

Heroes of Steel w App Store

Heroes of Steel w Google Play

Heroes of Steel w Steam