Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2017, 14:10

Heroes of Hammerwatch nową grą twórców Serious Sam's Bogus Detour

Mające na koncie m.in. Serious Sam's Bogus Detour studio Crackshell ujawniło Heroes of Hammerwatch - przygodową grę akcji z elementami roguelike, stanowiącą kontynuację debiutanckiej produkcji zespołu, czyli Hammerwatch.

HEROES OF HAMMERWATCH W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Crackshell
  2. Wydawca: Crackshell
  3. Gatunek: hack’n’slash
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: początek 2018 r.

Niezależne studio Crackshell wsławiło się ostatnio grą Serious Sam's Bogus Detour, ale w rzeczywistości największym sukcesem tego zespołu pozostaje wydane cztery lata temu Hammerwatch, które w samym serwisie Steam sprzedało się w ponad 900 tysiącach egzemplarzy. Teraz deweloper wreszcie ujawnił kontynuację tego projektu, zatytułowaną Heroes of Hammerwatch.

Podobnie jak poprzednia część, Heroes of Hammerwatch będzie przygodową grą akcji typu hack’n’slash, doprawioną lekkimi elementami roguelike. W planach jest na razie wyłącznie wersja pecetowa, a premierę zaplanowano na początek przyszłego roku.

Fabuła będzie prosta. Przeniesiemy się do standardowej krainy fantasy i naszym celem ma być wdrapanie się na ostatnie piętro pełnej potworów i pułapek struktury znanej jako Wieża Wyczerpania. Do wyboru będzie siedem różnorodnych postaci. W przeciwieństwie do pierwszej części tym razem mapy generowane mają być losowo.

Wydarzenia obserwować będziemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci, a rozgrywka skoncentruje się na zręcznościowej walce, toczonej w bardzo szybkim tempie. Autorzy obiecują bogatą galerię przeciwników i bossów. Na zebranie czekać będzie ponad setka różnorodnych przedmiotów, z których wiele zapewniać ma różnorodne zdolności specjalne.

Pomiędzy wypadami do wieży będziemy regularnie powracali do zlokalizowanego opodal miasteczka. Gracze będą mogli konstruować w nim nowe budynki i ulepszać już te istniejące, co zapewni dostęp do nowych bohaterów oraz różnorodnych ulepszeń postaci. Co ważne, nawet jeśli po śmierci naszego herosa zdecydujemy się na rozpoczęcie zabawy nowym wojownikiem, to wszystkie zmiany w miasteczku nie zostaną wymazane.

Poza samotną zabawą Heroes of Hammerwatch zaoferuje również tryb kooperacyjny dla maksymalnie czterech osób.

  1. Oficjalna strona gry