Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 lipca 2014, 09:35

Hercules i Szef - weekendowe premiery filmowe

Ostatni weekend lipca to 4 nowe filmy w kinach, a ja zwracam Waszą uwagę na dwa. Hercules i Szef to dwie produkcje o zdecydowanych facetach, choć bardzo odległe od siebie w kwestii atmosfery i potencjalnego widza. Efekty i potwory kontra dobra kuchnia na wesoło.

Hercules

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Dwayne Johnson to strasznie sympatyczny koleś i bez wątpienia jego najnowsza rola zapędzi do kin spore ilości ludzi spragnionych porządnego, efektownego naparzania w mitologicznej estetyce. Potencjalnym problemem może być reżyser filmu Hercules, Brett Ratner, którego wielu nie lubi za trzecią część oryginalnej trylogii X-Men. Ale czy można zepsuć jedną z najbardziej klasycznych opowieści, tę o synu Zeusa i śmiertelnej Alkmeny? Wszak ten motyw był przerabiany przez kino już setki razy i nawet serial z Kevinem Sorbo zyskał jakieś tam grono fanów. Ponad 100 milionów dolarów budżetu, brodaty The Rock, obietnica pełnych wizualnego przepychu pojedynków oraz jeden czy dwa czerstwe teksty powinny się wybronić podczas najbliższego weekendu.

  1. Reżyseria: Brett Ratner
  2. Grają: Dwayne Johnson, John Hurt, Ian McShane, Rufus Sewell

Szef

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Twórca dwóch Iron Manów i chłopak Moniki z kilku odcinków Przyjaciół wraca na fotel reżysersko-aktorski z filmem tak dalekim od superbohaterskich wyczynów, jak to tylko możliwe. Szef to Jon Favreau opowiadający o jedzeniu, jego smakowaniu i przygotowywaniu, któremu partnerować będzie cała masa znanych i zdolnych ludzi, wliczając samego Tony'ego Starka. Fabuła to wariacja na temat historii o zdolnym kimś, kto traci wysoką pozycję i musi zaczynać od zera. Carl jest mistrzem kuchni, ale gdy przez pewne, powiedzmy, nieporozumienie, zwalnia się z pracy u bogatego restauratora, jest zmuszony wystartować z nowym pomysłem na życie. Jego ciężarówka z taco staje się hitem, a sam Carl zyskuje pewien rodzaj sławy. Zakładam, że fabularnych zaskoczeń nie będzie, ale liczę na sporo uśmiechu i narobienie apetytu na pyszne jedzenie.

  1. Tytuł oryginalny: Chef
  2. Reżyseria: Jon Favreau
  3. Grają: Jon Favreau, Sophia Vergara, Scarlett Johansson, John Leguziamo

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Król w Nowym Jorku (klasyk Charliego Chaplina wraca do kin),
  2. Nasrine (młoda muzułmanka walczy z uprzedzeniami w Anglii).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.