Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 lipca 2016, 13:17

autor: Góral

Her Story – najbardziej hipsterska gra zeszłego roku wreszcie na Androidzie (Polecana gra #1)

Witamy w cyklu „Polecana gra”, w którym będziemy przedstawiać ciekawe mobilne produkcje. Na dobry początek prezentujemy Her Story z czerwca 2015 roku, które wywołało swego czasu spore poruszanie wśród fanów gier niezależnych na PC-tach i iOS, a ostatnio trafiło do oferty Google Play.

Tydzień zaczynamy od naszego nowego cyklu „Polecana gra”, w którym będziemy prezentowali ciekawe mobilne produkcje. W odróżnieniu od „Mobilnej perełki tygodnia” (przechodzi ona do lamusa), o kolejnych projektach mamy zamiar pisać wtedy, kiedy takowy się ukaże, a nie tylko raz w tygodniu. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba i oczywiście czekamy na wszelkie sugestie.

Na dobry początek przedstawiamy Her Story z 2015 roku, które wywołało swego czasu spore poruszanie wśród fanów gier niezależnych. Produkcja ukazała się jednak tylko na komputerach osobistych oraz na sprzęcie firmy Apple, a posiadacze urządzeń napędzanych przez system Android niestety musieli obejść się smakiem. Na szczęście tytuł w końcu trafił do oferty Google Play i od teraz możecie go kupić za zaledwie kilkanaście złotych.

Jeżeli lubicie nietypowe aplikacje, to z pewnością Her Story powinno zwrócić Waszą uwagę. Sam Barlow stworzył bowiem dziwną przygodówkę, w której wcielamy się w detektywa starającego się rozwiązać sprawę przed lat. Niestety dysponuje on wyłącznie nagraniami z przesłuchań kobiety o imieniu Hannah, której mąż zaginął pewnego dnia w niewyjaśnionych okolicznościach.

Rozgrywka nie opiera się na klasycznych mechanizmach rządzących przygodówkami, gdyż gracze cały czas siedzą przez wirtualnym monitorem komputera, oglądają kolejne scenki oraz przeszukują policyjną bazę, używając kluczowych słów. W ten sposób kawałek po kawałeczku składamy poszczególne elementy w jedną spójną całość.

Her Story wyróżnia się nie tylko pod względem minimalistycznego i nietypowego gamplayu. Również oprawa graficzna nie ma zbyt wiele wspólnego z popularnymi dziś produkcjami. Deweloper zastosował bowiem niecodzienny styl, którym stara się naśladować stare materiały wideo nagrane na kasetach VHS.

Jeżeli więc chcecie sprawdzić ten projekt na własnej skórze, to poniżej znajdziecie linki do sklepów z mobilną wersją:

Her Story w Google Play (14,99 zł)

Her Story w App Store (4,99 euro – około 22 zł)

Naszym zdaniem

Her Story to z pewnością ciekawa produkcja, ale zdecydowanie nie jest ona przeznaczona dla wszystkich graczy. Minimalistyczna rozgrywka raczej nie przypadnie do gustu osobom lubującym się w efektownych shooterach, skryptach i nieustającej akcji. Również fani klasycznych point-and-clicków będą kręcić nosem, ale jeżeli należycie do graczy, dla których liczy się przede wszystkim narracja i opowiadana historia, to warto dać szansę produkcji Sama Barlowa.