Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2018, 17:41

autor: Góral

Hello Neighbor wkrótce na urządzeniach mobilnych oraz konsolach PS4 i Switch

Dostępna od kilku miesięcy na komputerach osobistych i Xboksie One gra Hello Neighbor ukaże się w lipcu na konsolach Switch, PlayStation 4 oraz urządzeniach mobilnych (iOS i Android).

Mniej więcej tak będzie wyglądać granie w mobilne Hello Neighbor – kawka, kanapa i telefon. - Hello Neighbor wkrótce na urządzeniach mobilnych oraz konsolach PS4 i Switch - wiadomość - 2018-05-11
Mniej więcej tak będzie wyglądać granie w mobilne Hello Neighbor – kawka, kanapa i telefon.

Wydana w grudniu 2017 roku na komputerach osobistych i konsoli Xbox One gra Hello Neighbor ukaże się 27 lipca na urządzeniach mobilnych (iOS i Android). Produkcja rozprowadzana ma być za darmo, ale otrzymamy dostęp tylko do pierwszego rozdziału – pozostałe dwa będą płatne, ale nie ujawniono ich cen. W opublikowanym komunikacie wyjaśniono też kwestię sterowania. Twórcy eksperymentują z rozmaitymi ustawieniami, ale wygląda na to, że nie będzie ono w drastyczny sposób różnić się od tego z innych gier mobilnych. Otrzymamy więc wirtualne przyciski wyświetlane na ekranie, a kamerą będziemy obracać, wodząc palcem w wybranym kierunku.

Deweloperzy obiecują, że zoptymalizowali projekt, by dobrze działał na smartfonach i tabletach. Na dowód opublikowano widoczny poniżej krótki fragment rozgrywki, zarejestrowany na iPhonie X. Jeżeli chcecie przekonać się sami, jak tytuł wypada w rzeczywistości, to warto zapisać się do nadchodzących testów (rozpoczną się wkrótce, ale dokładny termin nie jest znany).

Przypominamy także, że Hello Neighbor zostanie przeniesione na jeszcze jedno mobilne urządzenie – Nintendo Switch. Mało tego, deweloperzy poinformowali dziś, że tytuł trafi też na konsolę PlayStation 4. Podobnie jak w przypadku Hello Neighbor Mobile, tak i te dwie wersje ukażą się 27 lipca. Czy jednak warto w ogóle czekać? Ciężko stwierdzić, gdyż produkcja spotkała się z negatywnymi opiniami w mediach (naszemu recenzentowi również nie przypadła do gustu), ale nie przeszkodziło jej to rozejść się w nakładzie przekraczającym pół miliona egzemplarzy.