Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2014, 16:49

autor: Adrian Werner

Heavensward - pierwszy dodatek do Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Firma Square Enix zapowiedziała Heavensward, czyli pierwszy duży dodatek do gry MMORPG Final Fantasy XIV: A Realm Reborn.

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn okazało się bardzo udaną grą MMORPG, która zmyła złe wrażenie pozostawione przez poprzednią wersję projektu, czyli Final Fantasy XIV. Tytuł cały czas się rozwija i zyskuje nowych użytkowników, więc zapowiedź pierwszego dodatku była jedynie kwestią czasu. Teraz oczekiwanie na ten moment dobiegło końca, gdyż podczas trwającego obecnie w Las Vegas oficjalnego konwentu firma Square Enix poinformowała, że jej wewnętrzne zespoły pracują obecnie nad rozszerzeniem Heavensward. Dodatek ukaże się oczywiście zarówno na pecety, jak i konsolę PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na wiosnę przyszłego roku. Na razie nie wiemy, czy produkcja trafi równocześnie na obydwie platformy sprzętowe.

Największą atrakcją Heavensward będzie umożliwienie graczom eksplorowania miasta-państwa znanego jako Ishgard. Miejsce to dysponować ma tysiącletnią historią i rządzić nim będą cztery arystokratyczne rody, które walczą ze sobą o przejęcie kontroli nad całym terytorium. Metropolia ma zaoferować nowy styl graficzny, mocno odmienny od wszystkiego innego, co mogliśmy do tej pory obejrzeć w Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Oczywiście, nowe lokacje nie ograniczą się Ishgardu. Zwiedzimy także m.in. liczne lochy, dryfujące w chmurach wyspy, zdradzieckie góry znajdujące się poza zbadanymi rejonami krainy Eorzea oraz ziemie kontrolowane przez plemiona człekokształtnych bestii.

Heavensward pierwszym dodatkiem do Final Fantasy XIV: A Realm Reborn.  - ilustracja #1

Maksymalny poziom doświadczenia zostanie podbity do 60 dla wszystkich profesji i klas. Pojawi się nowa grywalna rasa, choć nie zdradzono żadnych konkretów na ten temat. Nie zbraknie także dodatkowych profesji oraz typów uzbrojenia i ekwipunku. Wszystkim tym będziemy bawili się w podczas wykonywania sporego zestawy świeżych misji i raidów. Ponadto duże grupy graczy otrzymają możliwość konstruowania własnych statków powietrznych.

Heavensward popchnie do przodu również główny wątek fabularny. Opowieści w dodatku skoncentrują się na roli smoków w historii krainy oraz na wyjawieniu dróg, jakimi śmiertelnicy mogą bezpiecznie dotrzeć do zaświatów. Niestety, na tym kończą się udostępnione przez autorów informacje. Kolejne ujawnione zostaną w przyszły weekend, podczas konwentu w Londynie.

  1. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn – oficjalna strona gry