Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2016, 08:40

autor: Keczup

Hearts of Iron IV – pierwsze recenzje gry

Od wczorajszego popołudnia możemy cieszyć się najnowszą grą firmy Paradox Interactive, osadzoną w realiach największego globalnego konfliktu w dziejach. Wraz z premierą w sieci pojawiły się pierwsze recenzje, według których najnowsza odsłona Hearts of Iron to gra zdecydowanie zasługująca na uznanie, ale jeszcze nie doskonała.

Sprzedaż Hearts of Iron IV ruszyła wczoraj i już pierwszego dnia ponad 40 tysięcy graczy uruchomiło najnowszą produkcję firmy Paradox Interactive. Jednocześnie w sieci zaczęły pojawiać się opinie dotyczące gry - wszyscy recenzenci uznali ją za dobry produkt, który jednak nie ustrzegł się drobnych wad w mechanice i działaniu sztucznej inteligencji.

Mimo drobnych mankamentów w mechanice gry Hearts of Iron IV to wciąż znakomita strategia - Hearts of Iron IV – pierwsze recenzje gry - wiadomość - 2016-06-07
Mimo drobnych mankamentów w mechanice gry Hearts of Iron IV to wciąż znakomita strategia

W ocenie krytyków Hearts of Iron IV wypadło o wiele lepiej od poprzedniej odsłony cyklu, aczkolwiek recenzenci zwrócili uwagę na kilka istotnych kwestii związanych z rozgrywką. Mało czytelne mechaniki gospodarcze i niewielka kontrola nad przebiegiem starć zbrojnych to główne zarzuty padające w kierunku produkcji. Z drugiej strony zdaniem krytyków, czwarta odsłona cyklu to wciąż najlepsza „grand strategy game”, z jaką mieli styczność w ostatnim czasie. Na pełne spektrum ocen i recenzji będziemy musieli jeszcze poczekać, ale warto zaznaczyć, że najnowsze Hearts of Iron wyróżnia się szczegółowym odzwierciedleniem wszelkich aspektów związanych z planowaniem wojny, zamykając rozgrywkę w przyjemnej dla oka oprawie graficznej.

Ogólny wynik gry na chwilę pisania wiadomości na Metacritic wynosił 88/100. Nasz redaktor był dla gry nieco bardziej surowy, oceniając najnowszą produkcję Paradoksu na 8.5/10. Pełną recenzję możecie przeczytać tutaj.

Wybrane recenzje Hearts of Iron IV:

  1. Gamer.no (norweski) – 10/10
  2. WCCFtech – 9.2/10
  3. GameGrin – 9/10
  4. IGN – 9/10
  5. IGN Italia (włoski) – 8.5/10
  6. GameWatcher – 8/10
  7. GRY-OnLine.pl – 8,5/10
  1. Oficjalna strona gry Hearts of Iron IV

Akcja gry Hearts of Iron IV toczy się w czasach II wojny światowej i kilkunastu latach ją poprzedzających. W ramach rozgrywki możemy stanąć na czele dowolnego kraju, który istniał na mapie świata w roku 1936 i poprowadzić go do zwycięstwa w globalnym konflikcie. Żeby tego dokonać, musimy jednocześnie sprawować kontrolę nad wszelkimi aspektami gospodarczymi, politycznymi i militarnymi. Zgodnie z opinią krytyków, najnowsze Hearts of Iron to najlepsza tzw. „grand strategy” w ostatnim czasie.