Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2021, 19:25

Heartland to nowa gra free-to-play w uniwersum The Division

Ubisoft zapowiedział nową produkcję free-to-play. Tom Clancy’s The Division Heartland rozwinie uniwersum zaprezentowane graczom w 2016 roku.

W SKRÓCIE:
  • Ubisoft zapowiedział Heartland, nową grę free-to-play w uniwersum The Division.
  • Trafi ona na PC oraz konsole na przełomie 2021 i 2022 roku.
  • Oprócz tego studio pracuje nad kolejnym rozszerzeniem do The Division 2 oraz grą mobilną z tego samego uniwersum.

Ubisoft przedstawił swoje plany dotyczące rozwoju marki The Division. Wśród nich pojawiła się zapowiedź nowej gry pod tytułem Tom Clancy’s The Division Heartland. Będzie ona produkcją free-to-play, która rozwinie uniwersum przedstawione graczom w 2016 roku, kiedy to zadebiutowała pierwsza część cyklu. Jednocześnie kierowana jest nie tylko do fanów marki. Do zabawy nie będzie potrzebna znajomość poprzednich odsłon serii.

Za stworzenie Heartland odpowiedzialne będzie studio Red Storm. Zespół ten pracował już przy wielu produkcjach sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy’ego. Na razie nie wiadomo, czym konkretnie ma być jego nowy projekt. Poinformowano, że gra ma zabrać nas w nieznane rejony uniwersum The Division. Wiadomo także, że jej premiera przewidziana jest na 2021 lub 2022 rok. Produkcja trafi na pecety oraz konsole poprzedniej i nowej generacji. Już teraz ruszyły również zapisy na zamknięte testy.

Oprócz tego Ubisoft poinformował o swoich ambitnych planach dotyczących rozwoju marki The Division. Przede wszystkim druga odsłona cyklu otrzyma dodatkową zawartość, która niedługo ujrzy światło dzienne. Ma ona obejmować między innymi całkowicie nowy tryb gry. Premiera kolejnego rozszerzenia przewidziana jest na drugą połowę tego roku.

Ponadto studio zamierza przenieść The Division także na platformy mobilne. Nie zdradzono jednak, na czym polegać będzie ten konkretny projekt. W planach jest również wydanie powieści z uniwersum gry, która rozwinie historię agentów mierzących się z wyzwaniami świata ogarniętego chaosem.

Ubisoft przypomniał także o pracach nad ekranizacją tytułu. Tworzona przy współpracy z Netfliksem adaptacja to nadal jeden z aktualnych projektów studia. W filmie zobaczymy Jessicę Chastain i Jake’a Gyllenhaala. Za reżyserię odpowiada Rawson Marshall Thurber.

E3 2021