Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2013, 18:09

autor: Michał "Ender" Kułakowski

HearthStone: Heroes of Warcraft to nowa wirtualna gra karciana od Blizzarda

Blizzard zapowiedział premierę wirtualnej kolekcjonerskiej gry karcianej HearthStone: Heroes of Warcraft. Tytuł będzie funkcjonował w modelu free-to-play i skupiał się na rozgrywkach sieciowych. Twórcy obiecują turowy i kompleksowy system walki oraz pełne zintegrowanie gry z serwisem Battle.net.

Już w tej chwili możemy zapisywać się do beta-testów gry

Blizzard ogłosił właśnie zapowiedź nowej gry umiejscowionej w uniwersum World of Warcraft. Hearthstone: Heroes of Warcraft to kolekcjonerska sieciowa gra karciana, która funkcjonować ma w modelu free-to-play. Tytuł trafi najprawdopodobniej jeszcze w tym roku na komputery z systemem Windows oraz Mac OS oraz iPady. Testy beta rozpoczną się tego lata, a zapisywać na nie możemy się na oficjalnej stronie gry. Za produkcję Hearthstone: Heroes of Warcraft odpowiada nowy zespół deweloperski twórców Warcrafta, składający się z zaledwie 15 osób. Szef Blizzarda, Mike Morhaime stwierdził, że gra zapewni sporą dawkę zabawy weteranom karcianek jak i początkującym graczom:

W Blizzardzie zawsze kochaliśmy kolekcjonerskie gry karciane, a więc cieszymy się, że uczucia te mogliśmy przelać do Hearthstone. Skupiamy się w tej chwili na stworzeniu tytułu dostarczającego jak największej dawki zabawy. Gry, która jest przystępna, ale równocześnie także bardzo kompleksowa.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w przedstawiciela jednej z kilku klas dostępnych w MMO World of Warcraft. Wybór ten wpływa na przebieg pojedynków z innymi osobami. Równie ważna jest też oczywiście talia kart, którymi dysponujemy. Nowe karty odblokowywać będziemy wraz z postępami, jak również kupując ich zestawy za pomocą mikrotransakcji. Producenci przewidują na razie, że cena poszczególnych kompletów wynosić będzie około jednego dolara. Walki odbywać mają się w trybie turowym na wirtualnych stołach. Do naszej dyspozycji zostaną oddane dwa sieciowe tryby zabawy, które obsługiwane będą przez serwis Battle.net. W „Play mode” weźmiemy udział w pojedynkach rankingowych, zdobywając w nagrodę nowe karty. Z kolei, „The Forge” to tryb, w którym budujemy talie z losowo generowanych kart, a następnie przy ich pomocy próbujemy pokonać innych graczy.

Screen #1

Screen #2

Screen #3

  1. Oficjalna polska strona Hearthstone Heroes of Warcraft