Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2014, 10:38

autor: Góral

Hearthstone: Gobliny vs Gnomy - dziś premiera w Europie

Dziś na europejskich serwerach zadebiutować ma nowy dodatek do gry Hearthstone: Heroes of Warcraft, zatytułowany Gobliny vs Gnomy. Rozszerzenie wprowadzi do zabawy 120 kolejnych kart, tryb widza, a także nowego stronnika (mechy).

Hearthstone: Heroes of WarCraft to karcianka Blizzarda. - Hearthstone: Gobliny vs Gnomy - dziś premiera w Europie - wiadomość - 2014-12-09
Hearthstone: Heroes of WarCraft to karcianka Blizzarda.
Hearthstone: Gobliny vs Gnomy w skrócie:
  • Gatunek: karcianka
  • Deweloper: Blizzard Entertainment
  • Platformy sprzętowe: PC i iOS
  • Data premiery: 8 grudnia (USA), 9 grudnia 2014 roku ( Europa)

Wczoraj odbyła się amerykańska premiera Hearthstone: Gobliny vs Gnomy, a dziś tytuł zadebiutować ma na europejskich serwerach. Zapowiedziany na początku listopada dodatek do karcianki Hearthstone: Heroes of Warcraft wprowadzi do zabawy 120 zupełnie nowych kart, które odzwierciedlają odwieczną rywalizację tytułowych ras Goblinów i Gnomów. Można je będzie nabywać (w pakietach za prawdziwe pieniądze lub wirtualne złoto), zdobywać albo wykonywać samodzielnie. Oprócz tego wraz z rozszerzeniem pojawi się nowy typ stronnika (mechy), dostępny w wersji neutralnej i tej przeznaczonej dla konkretnych klas postaci. Poza tym wszystkim zadebiutuje również tryb widza, pozwalający na oglądanie zmagań znajomych, o ile oczywiście przyjaciel wyrazi na to zgodę (domyślnie opcja jest włączona).

Hearthstone: Gobliny vs Gnomy zadebiutuje nie tylko na komputerach osobistych, ale także na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu operacyjnego iOS. Hearthstone: Heroes of Warcraft nie jest jeszcze dostępne dla użytkowników Androida, ale wersja ta ma ukazać się wkrótce.

W Hearthstone: Gobliny vs Gnomy pojawiają się karty dwóch ras – Gnomów i Goblinów. Pierwsi z wymienionych to genialni i skrupulatni wynalazcy, będący twórcami mechanicznych robotów czy też dział laserowych. Z kolei ci drudzy to przebiegli i zwariowani koledzy po fachu, trudniący się w wynajdowaniu kolejnych, szalonych wynalazków, jak na przykład ognistego działa czy podniebnego golema.

Hearthstone: Heroes of Warcraft to karcianka od studia Blizzard Entertainment, wykorzystująca model biznesowy free-to-play. Produkcja zadebiutowała w marcu bieżącego roku i w krótkim czasie zdobyła ogromna popularność. We wrześniu licznik zarejestrowanych graczy wskazywał ponad 20 mln osób.