Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2014, 10:49

autor: Renox

Dragon Age: Inkwizycja – kolejne patche i dodatkowa zawartość w drodze

Studio BioWare zabrało głos w kwestii poprawek oraz dodatkowej zawartości tworzonej z myślą o wydanym w zeszłym miesiącu Dragon Age: Inkwizycja. Producenci ujawnili, że intensywnie pracują nad kolejnymi usprawnieniami, które wejdą w życie z mającym pojawić się dzisiaj drugim patchem, jak również nowymi elementami rozgrywki, stanowiącymi dla firmy kolejną bardzo istotną kwestię.

Dragon Age: Inkwizycja otrzyma kolejne patche i nową zawartość. - Dragon Age: Inkwizycja – kolejne patche i dodatkowa zawartość w drodze - wiadomość - 2014-12-09
Dragon Age: Inkwizycja otrzyma kolejne patche i nową zawartość.

18 listopada na światowym rynku zadebiutowało Dragon Age: Inkwizycja – jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji tego roku i jednocześnie jeden z laureatów organizowanej w miniony weekend gali Game Awards 2014. Najnowsza produkcja kanadyjskiego studia BioWare okazała się bardzo udanym tytułem, o który producenci mają zamiar solidnie zadbać. Licząc się ze wszystkimi otrzymanymi ze strony fanów komentarzami odnośnie gry, deweloperzy zabrali głos w kwestii tworzonych łatek i dodatkowo zaplanowanej zawartości.

Scylla Costa, producent omawianego tytułu, poinformował społeczność graczy, że już niedługo deweloperzy zdecydują się na wydanie na wszystkich platformach sprzętowych drugiego patcha usprawniającego określone elementy rozgrywki. Łatka ukazać się ma, zgodnie z umieszczoną na podlinkowanym wcześniej blogu BioWare informacją, dzisiaj w wersji PC oraz na konsolach PS3, PS4 i X360. Gracze wyposażeni w najnowszy sprzęt Microsoftu (XOne) będą musieli poczekać nieco dłużej, chociaż autorzy obiecują, że postarają się sfinalizować tę właśnie wersję tak szybko, jak to tylko możliwe (bardzo możliwe, że zdążą do końca miesiąca).

Patch oznaczony numerem „2” skupiać się ma przede wszystkim na poprawie stabilności gry, chociaż w zamyśle usprawni on również inne elementy rozgrywki. Najnowsza łatka wyeliminować ma ewentualnie występujące crashe, różnego rodzaju błędy związane z dźwiękiem, niewyjaśnione zamrożenia gry, dodać kilka poprawek do trybu sieciowego (modyfikacje dotyczyć mają takich obszarów rozgrywki jak animacje, raportowanie statystyk czy stabilność), udoskonalić gameplay, a więc zadania, walkę, pracę kamery czy rozmowy z pozostałymi postaciami. Natomiast pecetowcy mogą liczyć dodatkowo na ulepszenie sterowania, interfejsu, jak również na poprawę wydajności technologii Mantle i usunięcie graficznych niedoróbek. Generalnie zmian na lepsze jest bardzo dużo i z całą ich listą możecie zapoznać się wspomnianym wcześniej na blogu BioWare. To oczywiście nie wszystkie z przewidywanych usprawnień – wkrótce deweloperzy planują wykonać stosowne uaktualnienie.

Scylla Costa poruszył również kwestię dodatkowej zawartości, stanowiącej dla producentów drugi pod względem istotności priorytet. Producent ujawnił, że autorom nie udało się wyrobić w czasie (a to przy tak ogromnej produkcji jest rzeczą zrozumiałą) i zaimplementować w grze wszystkich planowanych elementów i funkcji. Z tego też względu gracze liczyć mogą wkrótce na stosowne aktualizacje, które nie ominą również trybu multiplayer. Niestety nie ujawniono dokładnie, kiedy możemy spodziewać tych wszystkich ulepszeń, dlatego też w tym momencie pozostaje nam po prostu cierpliwie czekać na kolejne informacje.