Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2020, 21:49

Hearthstone - darmowa talia, Popioły Rubieży i łowca demonów

Firma Blizzard ujawniła atrakcje Roku Feniksa w Hearthstone. Uwzględnia to zapowiedź dodatku Popioły Rubieży z Illidanem Burzogniewnym wraz z nową klasą bohatera, ale też darmową talię dla nowych i powracających graczy oraz zmiany w trybie rankingowym.

Hearthstone - darmowa talia, Popioły Rubieży i łowca demonów - ilustracja #1
Znamy już przyszłoroczne atrakcje Hearthstone’a.
Najważniejsze informacje:
  • Rok Feniksa rozpocznie się premierą dodatku Popioły Rubieży, który wprowadzi nową klasę bohatera – łowcę demonów;
  • 26 marca Blizzard wprowadzi zmiany w losowaniu kart w pakietach oraz darmową talię dla nowych lub powracających graczy. Ponadto zostanie odświeżona klasa kapłana;
  • od kwietnia tryb rankingowy będzie podzielony na ligi, a skrzynia sezonowa uwzględni lepsze nagrody (w tym pakiety kart).

Kolejny rok w Hearthstone jest za nami, przyszła więc pora na zapowiedź następnych nowości w tej popularnej karciance. Firma Blizzard ujawniła swoje plany odnośnie rozwoju gry na kolejne 12 miesięcy. Już wcześniej pojawiały się sygnały świadczące o tym, że czekają nas spore zmiany. Co więc przyszykowali dla nas twórcy?

Coś dla nowicjuszy (i nie tylko)

W przyszłym tygodniu Blizzard wprowadzi garść poprawek, które pomogą rozpocząć przygodę nowym graczom. Jeśli nie logowaliście się do Hearthstone’a przez co najmniej cztery miesiące, po 26 marca otrzymacie darmową talię złożoną z kart dostępnych w Roku Smoka dla wybranej klasy. Będzie to jednorazowy prezent na każdym koncie, ale powinno to ułatwić rozpoczęcie przygody z Hearthstone’em lub powrót do gry po długiej nieobecności.

Hearthstone - darmowa talia, Popioły Rubieży i łowca demonów - ilustracja #2
Gracze stanowczo nie będą narzekać na brak atrakcji.

Sporą pomocą dla wszystkich graczy będzie też nowy system pakietów. Dotychczas przy każdym otwarciu paczki mogliśmy otrzymać dowolną kartę z zestawu, nawet gdy mieliśmy już jej dwie kopie w swojej kolekcji. Wyjątkiem są karty legendarne: jeżeli nie zdobyliśmy wszystkich z danego dodatku, gra zawsze losuje nam egzemplarze, których jeszcze nie posiadamy. Od 26 marca będzie się to stosować także do kart zwykłych, rzadkich oraz epickich. Co ważne, nawet jeśli odczarujemy kartę, nadal nie otrzymamy jej z pakietów do czasu, aż uzyskamy wszystkie inne egzemplarze o tym samym typie rzadkości z danego dodatku.

Ligi i nagrody w rozgrywkach rankingowych

Blizzard już wcześniej majstrował przy trybie rankingowym Hearthstone, lecz najwyraźniej nie był zadowolony z rezultatów. Dlatego też twórcy zdecydowali się na wprowadzenie kolejnych zmian. Od kwietnia rozgrywki będą podzielone na sześć lig złożonych z dziesięciu rang (za wyjątkiem ostatniej): brązową, srebrną, złotą, platynową, diamentową oraz legendarną. Tak jak dotychczas, co pięć awansów otrzymamy tzw. gwarantowaną rangę, co oznacza, że po przegranej nie będziemy mogli spaść poniżej danego poziomu. To samo dotyczy awansu do następnej ligi, wymagającego zdobycia Rangi 1 w poprzedniej.

Hearthstone - darmowa talia, Popioły Rubieży i łowca demonów - ilustracja #3
Tak będzie wyglądać system postępów sezonowych w nowym trybie rankingowym.

Deweloperzy zdecydowali się też na ciekawe rozwiązanie w kwestii zachowywania postępów z poprzedniego sezonu. Dotychczas przekładało się to na rozpoczęcie nowych rozgrywek od określonej rangi, uzależnionych od naszych wcześniejszych wyników. Od kwietnia wszyscy gracze będą rozpoczynać rywalizację od najniższego poziomu (Brąz 1), ale w zamian zyskają bonus do zdobywanych gwiazdek. W praktyce oznacza to, że za jedno zwycięstwo otrzymamy nie jedną z trzech gwiazdek potrzebnych do awansu, lecz pięć. Nadal będzie też obowiązywać podwójny bonus za serię zwycięstw, co w powyższym przypadku oznaczałoby zdobycie dziesięciu gwiazdek za każdą wygraną. By jednak nie było za łatwo, każda uzyskana ranga zmniejszy tę premię o jeden.

Hearthstone - darmowa talia, Popioły Rubieży i łowca demonów - ilustracja #4
Rok Feniksa przyniesie ze sobą wiele zmian.

Zmianie ulegnie też system nagród. Po pierwsze, specjalny rewers kart otrzymamy natychmiast po rozegraniu pięciu gier, a nie po zakończeniu sezonu, jak dotychczas. Po drugie, zmieni się też zawartość skrzyń przyznawanych za uzyskanie określonej rangi. Przedtem mogliśmy w nich znaleźć – oprócz wspomnianego rewersu – jedną kartę oraz skromną ilość pyłu. Od kwietnia nasze osiągnięcia zostaną nagrodzone wieloma kartami oraz pakietami najnowszego dodatku. Ponadto w grze pojawią się jednorazowe nagrody, otrzymywane za osiągnięcie po raz pierwszy 5. lub 10. rangi w każdej lidze (wliczając w to awansowanie do legendarnej).

Nowe szaty kapłana

Nowy rok to także kolejne zmiany w balansie gry. Do Sali Sław (czyli listy kart niedostępnych w Standardzie) dołączy kolejne pięć kart neutralnych. Są to: Górski olbrzym, Akolita bólu, Technik kontroli umysłu, Łamacz zaklęć oraz uwielbiany przez wszystkich paladyn Leeroy Jenkins. Jak zawsze otrzymacie rekompensatę w postaci kosztu w pyle oraz możliwości odczarowania ich za pełną cenę.

Hearthstone - darmowa talia, Popioły Rubieży i łowca demonów - ilustracja #5
Kapłan wkrótce zostanie zaktualizowany.

To jednak nie koniec, bo oprócz tego ze Standardu zniknie sześć kart kapłana: Święty Ogień, Postać Cienia, Prorok Velen, Boski Duch, Gorliwa kapłanka oraz Kapłanka Auchenaiów. Wbrew pozorom, nie chodzi tu o osłabienie tej klasy. Blizzard postanowił nieco odświeżyć kapłana, który w zamian otrzyma sześć nowych kart podstawowych oraz garść wzmocnień dla dotychczasowych egzemplarzy. Te ostatnie będą kosztować mniej many, a niektóre z nich będą miały potężniejsze efekty.

Powrót na Rubieże i nowa klasa

Zmiany zmianami, ale nowy rok w Hearthstone nie może się obejść bez kolejnego dodatku. Tym są zapowiedziane właśnie Popioły Rubieży, w których powróci ulubieniec fanów – Illidan. Łowca demonów i jego poplecznicy będą musieli stawić czoła zagrożeniu ze strony Rdzawego Legionu, złożonego z na wpół mechanicznych bestii. Tę historię poznamy w ramach nowej przygody. Nie potwierdzono, czy znów rozciągnie się ona na cały Rok Feniksa, ale ciepłe przyjęcie kampanii Ligi Z.Ł.A. wskazywałoby na taką możliwość.

Nie ma natomiast wątpliwości co do dodania nowych kart i mechanik. Te ostatnie uwzględniają kolejne słowo kluczowe – Wyrzutka. Karty z nim zyskają dodatkowy efekt po zagraniu karty z lewego lub prawego skraju ręki. Co jednak najważniejsze, egzemplarze te najpewniej będą stanowić ekskluzywny arsenał (jak sugeruje wpis na oficjalnej stronie gry) nowej, dziesiątej klasy – łowcy demonów. Tak, po sześciu latach Blizzard w końcu doda nowy rodzaj bohatera. Ten będzie wspierany w tegorocznych dodatkach, w każdym otrzymując 15 nowych kart. Samą klasę odblokujemy w ramach darmowego prologu przygody, który zostanie udostępniony 2 kwietnia. Natomiast przedsprzedaż Popiołów Rubieży rusza już teraz.

Tymczasem teraz…

Na te i inne nowości przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale już dziś do Hearthstone’a trafiła kolejna aktualizacja. Skupia się ona na zmianach w popularnym trybie Ustawki (czyli lokalnym odpowiedniku gier typu auto battler) oraz balansie rozgrywki. Te ostatnie sprowadzają się m.in. do cofnięcia osłabień pewnych starszych kart, wliczając w to tak niesławne egzemplarze, jak Yogg-Sarona, Kres Nadziei oraz Razę Spętanego Prócz tego gracze otrzymają darmową legendę za zalogowanie się do gry. Na odebranie prezentu macie czas do 29 czerwca.