Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2017, 10:06

Halo Wars 2 - udostępniono pecetowe demo

Firma Microsoft oraz studia Creative Assembly i 343 Industries udostępniły wersję demonstracyjną pecetowego wydania Halo Wars 2, czyli strategii czasu rzeczywistego osadzonej w uniwersum popularnego cyklu FPS.

Gra dostała dobre recenzje, ale zawsze warto samemu sprawdzić demo przed ewentualnym zakupem. - Halo Wars 2 - udostępniono pecetowe demo - wiadomość - 2017-03-15
Gra dostała dobre recenzje, ale zawsze warto samemu sprawdzić demo przed ewentualnym zakupem.

W zeszłym miesiącu do dystrybucji trafiła gra Halo Wars 2, czyli strategia czasu rzeczywistego opracowana przez studia Creative Assembly i 343 Industries. Jeśli do tej pory nie możecie się zdecydować, czy warto kupić ten tytuł, to w podjęciu decyzji pomóc powinna udostępniona właśnie wersja demonstracyjna wydania pecetowego gry.

  1. Halo Wars 2 - pobierz demo

Demo możecie pobrać z usługi Windows Store i podobnie jak pełna wersja, wymaga ono posiadania systemu Windows 10. Autorzy umożliwili wypróbowanie pierwszej misji z kampanii oraz przetestowanie trybu Blitz Firefight, który wzbogaca RTS-owe mechanizmy elementami z karcianek.

Zespół Creative Assembly znany jest głównie z serii Total War, więc ma ogromne doświadczenie w tworzeniu gier strategicznych na PC. Mimo to część fanów RTS-ów niepokoi fakt, że Halo Wars 2 zostało opracowane przede wszystkim z myślą o Xboksie One i zabawie na padzie. W rzeczywistości autorom całkiem sprawnie udało się zaadaptować konsolowe rozwiązania do pecetowej specyfiki i demo pozwala przekonać się o tym osobiście.

Przypomnijmy, że Halo Wars 2 zadebiutowało 17 lutego tego roku, w wersjach na pecety i konsolę Xbox One. Projekt należy do programu Xbox Play Anywhere, co oznacza, że wystarczy kupić grę raz, aby otrzymać dostęp do niej na obu platformach sprzętowych.

Halo Wars 2 zostało ciepło przyjęte. Nasz redaktor wystawił grze notę 8.0 i wysoko ocenił fabułę, kampanię oraz mechanizmy rozgrywki. Tym samym studiu Creative Assembly udało się uniknąć powtórzenia katastrofy, jaką było wydane w 2009 roku Stormrise. Było to pierwsze podejście zespołu do tworzenia RTS-a równolegle na pecety oraz konsole. Próba ta zakończyła się dotkliwą porażką i projekt nie sprawdzał się dobrze na żadnej z platform.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Halo Wars 2 – solidna alternatywa dla StarCrafta