Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 lipca 2013, 15:08

autor: Jiker

Halo: Spartan Assault debiutuje na rynku

W ofercie Windows Store oraz Windows Phone Marketplace (m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii) zadebiutowała strzelanka Halo: Spartan Assault. Jest to pierwsza odsłona marki Halo, w którą można zagrać na smartfonach systemem Windows Phone i tabletach z Windows 8. Tytuł został udostępniony w cenie 23,99 zł. Wyprodukowało go studio 343 Industries we współpracy z Vanguard Games (Gatling Gears, Greed Corp).

W ofercie Windows Store oraz Windows Phone Marketplace (m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii) zadebiutowała strzelanka Halo: Spartan Assault. Jest to pierwsza odsłona marki Halo, w którą można zagrać na smartfonach systemem Windows Phone 8 i tabletach z Windows 8. Tytuł został udostępniony w cenie 23,99 zł. Wyprodukowało go studio 343 Industries we współpracy z Vanguard Games (Gatling Gears, Greed Corp).

Halo: Spartan Assault opowiada o operacjach wojskowych poprzedzających wydarzenia znane z czwartej części cyklu. Produkcja przybliża w ten sposób początki programu Spartan Ops oraz przyczyny wybuchu konfliktu ludzi i Sprzymierzonych. Role głównych bohaterów przypadły pani komandor Sarze Palmer i Spartaninowi Davisowi, stacjonującymi na pokładzie statku bojowego UNSC Infinity, skąd wyruszają na kolejne akcje wymierzone w siły Przymierza.

Gra pozostała strzelanką osadzoną w realiach science-fiction, jednakże nie obyło się bez pewnych modyfikacji. Najpoważniejsza zmiana dotyczy oczywiście widoku, z jakiego obserwowane są zmagania ludzi z Covenantami. Tryb pierwszoosobowy zastąpiła kamera ukazująca akcję z rzutu izometrycznego. Odmieniło to w pewnym stopniu charakter rozgrywki – zabawa jest dynamiczniejsza i wymaga większej zręczności.

Rozgrywka sprowadza się w głównej mierze do eksterminowania hord nadciągających zewsząd przeciwników. Mogłoby się to bardzo szybko znudzić, dlatego też każda z 25 misji kampanii dla pojedynczego gracza różni się środowiskiem, wyzwania i zadaniami dodatkowymi. W grze nie brakuje maszyn, broni i gadżetów znanych z dotychczasowych odsłon serii Halo. Jedną z zalet gry jest dopracowany system sterowania, który w przypadku urządzeń mobilnych z ekranami dotykowymi wykorzystuje wirtualne gałki analogowe (odpowiedzialne za ruch postaci i kierunek prowadzenia ognia).

Ponadto tytuł jest w pełni zintegrowany z Halo 4, dzięki czemu podczas zabawy zdobywamy doświadczenie, osiągnięcia oraz odblokowujemy dodatkową zawartość dla znanego z czwartej odsłony gry Spartan Career. Nie zabrakło tu również sieciowych rankingów z najlepszymi wynikami punktowymi graczy z całego świata.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.