Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2015, 12:00

autor: Adrian Werner

Halo 5: Guardians może trafić na pecety

Frank O’ Connor - odpowiedzialny za zarządzanie marką Halo w studiu 343 Industries - stwierdził, że istnieją szanse na pecetową wersję gry Halo 5: Guardians.

Są szanse na pecetową wersję Halo 5: Guardians. - Halo 5: Guardians może trafić na pecety - wiadomość - 2015-10-23
Są szanse na pecetową wersję Halo 5: Guardians.

Do premiery Halo 5: Guardians pozostało raptem kilka dni. W przyszły wtorek w najnowszą odsłonę serii zagrają jednak tylko posiadacze Xboksa One. Ma to być zresztą jedna z tych gier, które przekonają wiele osób do zakupy tej konsoli. Okazuje się jednak, że istnieją szanse na opracowanie wersji pecetowej. Źródłem tych informacji jest Frank O’ Connor, zarządzający w studiu 343 Industries całą marką Halo. Podczas streama zorganizowanego przez serwis GamesRadar został on zapytany o ewentualną konwersję na PC i odpowiedział, że jest to całkiem możliwe, zwłaszcza, że firma Microsoft robi ostatnio co może, aby zbliżyć do siebie Windowsa 10 i Xboksa One. Ponadto podkreślił, że przeniesie projektu na komputery nie byłoby trudnym zadaniem.

Oczywiście, O’ Connor niczego oficjalnie nie zapowiedział, więc na razie nie ma co robić sobie zbyt dużych nadziei. Warto jednak pamiętać, że w ostatnich latach Microsoft znacznie chętniej konwertuje gry konsolowe na pecety. Wystarczy tu wspomnieć o Halo Wars 2, które zostało zapowiedziane od razu zarówno na Xboksa One, jak i PC. Jest to, co prawda, gra z gatunku RTS, a więc świetnie pasująca do rynku komputerowego, ale tak było też w przypadku pierwszej części, która mimo to ukazała się tylko na Xboksa 360.

Halo 5: Guardians trafi do sprzedaży na konsolę Xbox One 27 października. Do tej pory wszystkie odsłony serii sprzedały się łącznie w nakładzie przekraczającym 65 mln egzemplarzy.

Przypomnijmy, że historia marki na pecetach jest dosyć wyboista. Pierwotnie Halo powstawało głównie z myślą o komputerach, ale po wykupieniu studia Bungie przez firmę Microsoft projekt przerobiono na tytuł startowy dla konsoli Xbox i konwersja pecetowa zadebiutowała dopiero dwa lata po konsolowej. Z kolei w przypadku Halo 2 szanse na sukces wydania na PC pogrzebał wymóg posiadania systemu Windows Vista.

Kolejne główne odsłony cyklu nie doczekały się już żadnych konwersji na pecety. Gracze komputerowi mogli jedynie zagrać w kilka produkcji pobocznych, takich jak Halo: Spartan Strike czy Halo: Spartan Assault.

  1. Halo – oficjalna strona cyklu

Ostatnia aktualizacja: 2015-10-23

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
TWOIM ZDANIEM

Chciałbyś Halo 5 na PC?

Przyznam, że tak.
52,2%
Halo 5 raczej mnie nie interesuje.
39,3%
Halo jest najlepsze na konsolach.
8,4%
Zobacz inne ankiety
Halo 5: Guardians

Halo 5: Guardians