Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2018, 11:30

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Half-Life - Project Lambda przeniesie grę na Unreal Engine 4

Ekipa SilverTM pracuje nad Project Lambda - modyfikacją gry Half-Life, która przeniesie jej fragment na Unreal Engine 4. W rozwinięciu wiadomości znajdziecie krótki fragment rozgrywki.

Half-Life - Project Lambda przeniesie grę na Unreal Engine 4 - ilustracja #1

Kultowa strzelanka Half-Life doczekała się w 2015 roku komercyjnej modyfikacji Black Mesa, znacznie usprawniającej oprawę graficzną oryginału. To jednak nie jedyna taka inicjatywa fanów, gdyż ekipa SilverTM pracuje nad podobnym projektem nazwanym roboczo Project Lambda (dzięki, DSOGaming).

W odróżnieniu od wspominanego moda, w tym przypadku niestety nie mamy co liczyć na fanowski remake całej gry. Zamiast tego otrzymamy jedynie pierwszy rozdział, w którym Gordon Freeman jedzie tramwajem. Do tego ograniczy się właściwie cała nasza aktywność, gdyż, tak jak w oryginale, nie będzie się dało w tym fragmencie produkcji chociażby strzelać do postaci NPC. Krótko pisząc, szykuje się taka pokazówka technologii. Skoro o niej mowa, Project Lambda powstaje w oparciu o Unreal Engine 4 i obecnie znajduje się na etapie pre-alfa. Nie wiemy jeszcze, kiedy odbędzie się premiera. Poniżej znajdziecie kilka screenów oraz krótki fragment rozgrywki.

Obecnie fani serii Half-Life muszą się zadowalać tego typu projektami, gdyż Valve nie kwapi się z zapowiedzią wyczekiwanej trzeciej części. Ostatnio pojawiła się jednak iskierka nadziei, gdyż Gabe Newell, szef firmy, stwierdził, że wraca ona do produkcji gier. Jedną z nich będzie karcianka Artifact: The Dota Card Game, a pozostałe na razie są owiane tajemnicą.