Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 20:42

autor: Pirlond

Guitar Hero Live - data premiery oraz informacje o trybie sieciowym

W trakcie rozpoczynających się dzisiaj targów E3 koncern Activision Blizzard ujawnił nowe szczegóły związane z Guitar Hero Live – kolejną odsłoną popularnej serii gier muzycznych. Zaprezentowano nietypowy tryb sieciowy, a także konkretną datę premiery, którą wyznaczono na 20 października tego roku.

Kiedy w kwietniu zapowiadano Guitar Hero Live, ujawniono, że gra ukaże się jesienią, aczkolwiek nie podano dokładniejszego terminu. W trakcie trwających właśnie targów E3 w Los Angeles przedstawiciele Activision Blizzard zdecydowali się sprecyzować datę premiery i poinformowali, że produkcja, nad którą pracuje studio FreeStyleGames, zadebiutuje na rynku 20 października tego roku (w naszym kraju jej wydaniem zajmie się firma CDP.pl). Tego dnia pojawi się ona na wszystkich platformach docelowych – konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4 i Wii U oraz urządzeniach mobilnych działających na systemach iOS i Androida. To jednak nie wszystko, bo ujawniono nowe konkrety dotyczące samego tytułu. Okazuje się, że znajdzie się w nim mocno nietypowy tryb sieciowy – GHTV.

Zgodnie z nazwą, przybierze on formę stacji telewizyjnej, która będzie działać dwadzieścia cztery godziny na dobę. Podzielona ma zostać przy tym na kilka kanałów i audycji, które zostaną zróżnicowane pod względem tematycznym. Każda z nich zawierać ma zestawy różnorodnych piosenek, których lista będzie – jak obiecują deweloperzy – aktualizowana na bieżąco. Wśród dostępnych kawałków pojawią się zarówno najnowsze muzyczne hity, jak i klasyki. Nie zabraknie oczywiście możliwości odgrywania poszczególnych utworów wspólnie z innymi użytkownikami (wspomina się także o wykonywaniu określonych wyzwań w czasie rozgrywki).