Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2018, 10:31

autor: Aquma

GTA V znowu na szczycie - Top 10 UK (7-13 stycznia)

Dzięki firmom UKIE oraz Chart Track poznaliśmy 10 gier, które sprzedawały się najlepiej na Wyspach Brytyjskich w drugim tygodniu stycznia. Nieco zaskakująco, liderem zestawienia jest Grand Theft Auto V.

GTA V to jedna z najlepiej sprzedających się gier w historii. - Top 10 UK (7-13 stycznia) - GTA V znowu na szczycie - wiadomość - 2018-01-16
GTA V to jedna z najlepiej sprzedających się gier w historii.

Nowy rok, a w brytyjskich sklepach z grami wszystko po staremu. Mimo że 2017 rok przyniósł ze sobą wiele głośnych premier i udanych gier, w drugim tygodniu stycznia na szczycie listy przebojów nie znajdziemy żadnej z nich. Zamiast tego lokata ta zajmowana jest przez megahit Rockstar z 2015 roku, czyli piątą – i póki co ostatnią – część Grand Theft Auto. Wyczyn ten udał się GTA V po raz pierwszy od lipca 2017 r. i po raz czternasty od chwili premiery (warto też odnotować, że gra jest niezmiennie jednym z 40 najlepiej sprzedających się na Wyspach tytułów – nigdy nie opuściła listy Top 40). To jeden z najlepszych wyników w historii, choć do lidera (dość zaskakującego, prawdę mówiąc) wciąż trochę brakuje – Who Wants to be A Millionaire od Square-Enix znajdowało się na szczycie przez 18 tygodni.

Drugie miejsce w omawianym Top 10 zajmuje Call of Duty: WWII, zaś na trzecim uplasował się stworzony przez EA symulator futbolu – FIFA 18. Zaraz za podium znajdziemy Assassin’s Creed Origins. Uwagę mogą też zwrócić dobre wyniki Nintendo – w zestawieniu znalazły się aż trzy gry stworzone przez tę firmę: Mario Kart 8 Deluxe (pozycja 5., a do tego wynik o 26% lepszy niż ostatnio – to wciąż najlepiej sprzedająca się gra na Switcha), The Legend of Zelda: Breath of the Wild (pozycja 8.) oraz Super Mario Odyssey (miejsce ostatnie). Fakt ten nie jest oczywiście szczególnie zaskakujący, jeśli wziąć pod uwagę niezwykłą popularność najnowszej, hybrydowej konsolki wielkiego N – wszystkie wspomniane gry są dedykowane właśnie tej platformie.

1.

Grand Theft Auto V

2.

Call of Duty: WWII

3.

FIFA 18

4.

Assassin’s Creed Origins

5.

Mario Kart 8 Deluxe

6.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

7.

Star Wars: Battlefront II

8.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

9.

Forza Motorsport 7

10.

Super Mario Odyssey

  1. Recenzja gry GTA V na PC – Los Santos piękne, jak nigdy przedtem
  2. Niesamowite szczegóły Grand Theft Auto V – gra dopieszczona jak żadna inna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V