Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2013, 11:47

autor: Sarge

GTA Online - utracone postacie i postępy nie zostaną przywrócone

Jeśli w pierwszych dniach funkcjonowania GTA Online straciliście postacie lub postępy uzyskane w trybie multiplayer w grze Grand Theft Auto V, to nie zostaną Wam one już przywrócone. Firma Rockstar Games nie jest w stanie odzyskać tych danych.

Firma Rockstar Games potwierdziła, że poziomy doświadczenia lub postacie skasowane w GTA Online w wyniku problemów z serwerami nie zostaną przywrócone. Twórcy w ramach rekompensaty zaoferują graczom wcześniej obiecane pół miliona wirtualnych dolarów.

Wydawca przekazał przykrą wiadomość za pośrednictwem komentarzy pod jedną z wiadomości na oficjalnej stronie internetowej. Kiedy serwery GTA Online w pierwszych dniach po uruchomieniu usługi nie wytrzymywały ciągłego naporu graczy, część z nich donosiła o utraconych postaciach lub poziomach doświadczenia. Wówczas była jeszcze nadzieja, że wszystko uda się odzyskać, gdy serwery zaczną działać. Niestety, najwyraźniej nie ma na to szans.

Utracone postacie w GTA Online przepadły bezpowrotnie - GTA Online - utracone postacie i postępy nie zostaną przywrócone - wiadomość - 2013-10-15
Utracone postacie w GTA Online przepadły bezpowrotnie

Oznacza to, że jeśli należycie do grupy pechowców, musicie stworzyć nową postać do trybu multiplayer lub (w przypadku anulowania zdobytych poziomów doświadczenia) znowu zabrać się za zwiększanie jej rangi. Pewnym pocieszeniem może być fakt, że sytuacja na serwerach ustabilizowała się i raczej nie powinno już dochodzić do kolejnych tego typu incydentów.

Kilka dni temu twórcy obiecali, że w ramach rekompensaty gracze logujący się do GTA Online w feralnych pierwszych dniach działania otrzymają na swoje wirtualne konta bankowe po pół miliona dolarów. Pieniądze zostaną przesłane w dwóch ćwierćmilionowych transzach. Pierwsze 250 tysięcy powinno wpłynąć na wirtualne konta jeszcze w tym tygodniu, a reszta obiecanej kwoty pojawi się pod koniec miesiąca.

GTA Online to tryb multiplayer dostępny dla wszystkich posiadaczy gry Grand Theft Auto V, który został uruchomiony 1 października. Ze względu na ogromną popularność produkcji studia Rockstar North, do sieciowych rozgrywek próbowało naraz dołączyć wielu graczy, co spowodowało omawiane problemy z serwerami. Sytuacja zdążyła się już ustabilizować i gracze od jakiegoś czasu dość swobodnie bawią się w trybie multiplayer.