Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2020, 17:49

autor: Entelarmer

GTA Online rozdaje prezenty na święta

W Grand Theft Auto Online rozpoczęły się obchody Bożego Narodzenia. W tym roku za wizytę w sieciowym Los Santos gracze otrzymają garść upominków, w tym kolejny darmowy pojazd.

Jak co roku Boże Narodzenie daje twórcom gier pretekst do organizowania okolicznościowych wydarzeń w swoich produkcjach. Tradycję tę podtrzymało studio Rockstar, które przygotowało prezenty i inne świąteczne atrakcje dla graczy Grand Theft Auto Online. Te pojawiły się w ramach nowej tygodniowej aktualizacji, aczkolwiek nie trzeba jej pobierać – zmiany zostały wprowadzone bezpośrednio na serwerach gry.

Tegoroczny bożonarodzeniowy festyn w GTA Online przyniósł ze sobą powrót wielu atrakcji z poprzednich świątecznych aktualizacji. Miasto Los Santos pokryła gruba warstwa śniegu, pozwalając graczom na toczenie bitew na kulki śnieżne. Znów też mogą ubrać się w świąteczne stroje oraz sprawdzić rakiety i fajerwerki.

Boże Narodzenie to także czas podarunków, a tych Rockstar nie poskąpił. Każdy, kto zaloguje się do GTA Online w trakcie wydarzenia, będzie mógł odwiedzić w grze stronę firmy Southern San Andreas Super Autos, by otrzymać za darmo nowy samochód Grotti Brioso 300. Będzie on dostępny również później, ale wtedy już będzie trzeba go kupić za 610 tysięcy wirtualnych dolarów. Poza tym za wizytę w Los Santos w okresie świątecznym twórcy nagrodzą nas garścią bożonarodzeniowych niezbędników pokroju swetrów i okolicznościowych masek, a także granatów, min i koktajli Mołotowa, zapewne pełniących funkcję fajerwerków (albo rózgi). Natomiast wyczynowe wyścigi oraz aktywności z kategorii „In and Out” zapewnią nam podwójne zyski w gotówce oraz reputacji.

GTA Online rozdaje prezenty na święta - ilustracja #1
Święta czy nie, nowy tydzień to także nowy samochód na podium w kasynie.

Nie wszystkie nowości zdobędziemy w ramach świątecznych prezentów. Do gry trafiły jeszcze dwa nowe pojazdy: gokart Dinka Veto Modern (kosztujący 995 tysięcy dolarów) oraz sportowy samochód Grotti Itali RSX (w zależności od wersji wyceniony na 2 598 750 lub 3,465 miliona dolarów). Ponadto miłośnicy kasyna mogą spróbować (aczkolwiek nie w Polsce) wygrać wyścigowego Tyrusa, który w tym tygodniu zajął miejsce na podium.

Nie wiemy jeszcze, jak długo będziemy świętować Boże Narodzenie w GTA Online. Dotychczas podobne wydarzenia trwały do pierwszych dni nowego roku. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z tygodniową aktualizacją, co sugeruje, że bonusy będą dostępne tylko przez tydzień. Tak czy owak być może świąteczne prezenty sprawią, że gracze zapomną o zawodzie, jakim dla wielu była ostatnia duża aktualizacja sieciowego modułu GTA 5.