Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2020, 14:20

autor: AlexB

GTA Online przeżywa najazd hakerów i modderów

W konsekwencji darmowego rozdawnictwa gry Grand Theft Auto V na platformie Epic Games Store, Grand Theft Auto Online przeżywa najazd hakerów i modderów. Jak nietrudno się domyślić, nie jest to w smak społeczności tytułu.

W SKRÓCIE
  1. GTA Online przeżywa obecnie najazd hakerów i modderów utrudniających rozgrywkę.
  2. Spowodował to fakt, iż Grand Theft Auto V jest obecnie dostępne za darmo w Epic Games Store.

Fakt, że do 21 maja na platformie Epic Games Store można zdobyć za darmo Grand Theft Auto V, wywołał olbrzymie poruszenie w sieci. Teoretycznie nie ma w tym zbyt wielu powodów do narzekań. Część graczy cieszy się, że ma kolejny bezpłatny tytuł do kolekcji, Rockstar z zadowoleniem może patrzeć na ponowny skok popularności marki, a samo Epic Games świętuje, że po raz kolejny o nim głośno. Istnieje jednak pewna grupa, której cała ta sytuacja jest zdecydowanie nie w smak. Mowa tu o miłośnikach Grand Theft Auto Online. Niektórzy z nich od początku mieli pewne obawy, że drastyczny wzrost liczby posiadaczy GTA V może oznaczać spadek komfortu zabawy w sieciowym module tytułu. I nie mylili się. W sieci pojawiają się doniesienia o fali hakerów i modderów w Grand Theft Auto Online (via Game Rant).

GTA Online przeżywa najazd hakerów i modderów - ilustracja #1
Zabawa w GTA Online może być obecnie nieco utrudniona.

Użytkownicy Reddita piszą między innymi o dziwnych, zmodowanych maszynach, które pojawiają się w Grand Theft Auto Online i zaburzają rozgrywkę. Inni zgłaszają, że po zalogowaniu do gry nie mogą się ruszyć, a nad nimi pojawiają się losowe postacie niezależne oraz pojazdy. Przewijają się także narzekania na celowe obciążanie serwerów poprzez masowe przywoływanie różnych obiektów przez hakerów, co powoduje ich „crashowanie”, oraz po prostu zdobywanie nieuczciwej przewagi przez cheaterów.

GTA Online przeżywa najazd hakerów i modderów - ilustracja #2
Choć taki robot może robić wrażenie, nie wszyscy mają ochotę spotkać go na swojej drodze. / Źródło: Reddit

Choć studio Rockstar może być jak na razie nieco przytłoczone tak ogromnym skokiem liczby oszustów w Grand Theft Auto Online, raczej nie oznacza to, że taki stan rzeczy będzie się utrzymywał długo. Moduł sieciowy GTA V wciąż zarabia krocie i nagły odpływ wielu uczciwych graczy, sfrustrowanych z powodu hakerów i złośliwych modderów, byłby dość bolesny zarówno dla popularnych „Gwiazd Rocka”, jak i wydawcy, czyli Take-Two Interactive. Dlatego z pewnością podjęte zostaną wszelkie środki, by sytuacja jak najszybciej się unormowała.

Przypominamy, że Grand Theft Auto V jest obecne na PC od kwietnia 2015 roku. Tytuł do dziś jest jedną z najlepiej ocenianych produkcji wydanych na tę platformę (via Metacritic) i od premiery plasuje się na czołowych miejscach na listach bestsellerów, na przykład na Steamie, gdzie w ubiegłym tygodniu, mimo darmowego rozdawnictwa w Epic Games Store, zajął ósmą pozycję.

  1. Oficjalna strona Grand Theft Auto V
  2. Recenzja gry Grand Theft Auto Online - multiplayer z potencjałem
  3. Grand Theft Auto Online - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.