Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2020, 12:10

autor: Czaruś

GTA Online - błąd daje graczom nieśmiertelność

GTA Online nie jest wolne od błędów i glitchy. Przekonał się o tym pewien użytkownik Reddita, który odkrył błąd pozwalający stać się niemal niezniszczalnym, przy zachowaniu większości funkcjonalności gry. Ma on jednak swoje ograniczenia.

W SKRÓCIE

 • Użytkownik Reddita o Nicku Gunflyzegaming odkrył ciekawy glitch w GTA Online, który pozwala stać się nieśmiertelnym.
 • Osoba korzystająca z tego błędu jest niewrażliwa na ataki innych graczy oraz większości NPC, a samochód, którym się porusza jest niezniszczalny.
 • Sam jednak również nie może zabijać innych graczy.
 • W przeciwieństwie do trybu pasywnego (który jest już zaimplementowany w GTA Online), gracz może używać broni oraz wykonywać misje VIP.

Jednemu z użytkowników Reddita udało się odkryć ciekawy błąd w grze GTA Online od studia Rockstar Games. Okazuje się, że ten wieloosobowy tryb do kultowego już GTA 5 ma glitcha, który pozwala stać się prawie nieśmiertelnym. Gunflyzegaming w swoim poście opisuje, jak wywołać taki stan. Jak zauważają komentujący, jest to rodzaj trybu pasywnego (który jest oficjalnie zaimplementowany w grze), tyle że z kilkoma dodatkowymi bonusami.

Tryb pasywny w GTA Online pozwala na bezpieczne przemierzanie miasta i okolic, bez strachu, że zginie się z rąk innych graczy (jest się odpornym na wszelkiego rodzaju konwencjonalne obrażenia). Wiąże się to jednak z pewnymi ograniczeniami. Osoba korzystająca z tej opcji nie może używać broni, a także wykonywać części misji (przykładowo VIP), bądź brać udziału w niektórych wydarzeniach.

Jak wywołać błąd - instrukcja krok po kroku

Aby skorzystać z glitcha, najpierw należy wykonać kilka dość specyficznych kroków:

 • Znaleźć kogoś, kto używa innego modelu strzelania niż Twój, albo samemu zmienić (celowanie swobodne vs. asystowane celowanie). Jest to ważne dla późniejszego etapu.
 • Należy udać się do sieci sklepów z bronią Ammu-Nation.
 • Następnie powinno się podejść do wystawy z pancerzem.
 • Wtedy należy dołączyć do gracza z przeciwnym typem sterowania niż Twój, zaakceptować, a później szybko opuścić ekipę.
 • W menu szybkiego wybierania należy wybrać opcję zabicia się.
 • W momencie, kiedy zobaczy się, że postać wyciąga pastylki, należy ponownie połączyć się z kimś o przeciwnym modelu celowania. Raz jeszcze należy „zaakceptować” i „odrzucić” dołączenie, a w dalszej kolejności zacząć spamować przycisk interakcji. W tym momencie gracz powinien znaleźć się w menu pancerza, a ekran przybierze kolor czarno-biały.
 • W dalszej kolejności wystarczy już poczekać na to, aż gra teleportuje nas poza sklep.
 • Nieśmiertelność włączona.
GTA Online - błąd daje graczom nieśmiertelność - ilustracja #1
Glitch daje nieśmiertelność, jednak należy się liczyć z ograniczeniami.

Wady i zalety glitcha

Z całą pewnością taki glitch ma swoje plusy. W przeciwieństwie do trybu pasywnego, błąd pozwala na wykonywanie misji VIP. Dodatkowo tryb nieśmiertelności przenosi się również na pojazdy. Są jednak ograniczenia – o ile inni gracze nie mogą nic zrobić komuś korzystającemu z glitcha, o tyle taki gracz nie może uśmiercać innych (co swoją drogą jest sprawiedliwe). Dodatkowo niektóre postacie NPC (np. policjanci) zadają normalne obrażenia.

Z całą pewnością deweloperzy dołożą wszelkich starań, żeby jak najszybciej wyeliminować ten błąd. Oczywiście redakcja nie zachęca do używania tej metody, a za ewentualne bany nie odpowiada!